Освіта на Луганщині: стан та пріоритети розвитку

Освіта на Луганщині: стан та пріоритети розвитку

В ході онлайн-конференції “Освіта на Луганщині” Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації, розповів про стан системи освіти у 2020 році, роботу під час карантинних заході, пріоритети у розвитку на 2021 рік.

На сьогодні в області задовольняє потреби населення 271 заклад дошкільної освіти, які відвідують 13,5 тисяч дітей, 273 заклади загальної середньої освіти, де навчається 55,5 тисяч школярів.

Розвиток освіти відувається в межах реформ “Нової української школи”, впровадження інклюзивної освіти, реформи шкільного харчування, відновлення будівель освіти в межах програми “Велике будівництво”.

Нова українська школа. У вересні до перших класів було зараховано 5501 учень, це 326 класів. На реформу у 2020 році було виділено із державного бюджету 16 млн 761 тис грн.

Інклюзивна освіта. В області в закладах освіти навчається 454 учні з особливими освітніми потребами, працює 285 асистентів. В області працює 8 інклюзивно-ресурсних центрів, у яких перебуває на обліку 2140 осіб.

Реформування шкільного харчування. У Луганській області функціонує 280 харчоблоків в закладах середньої освіти і 152 в закладах дошкільної освіти.

Велике будівництво. В 2020 році до проєкту надійшло 7 закладів загальної освіти. 3 — Сєвєродонецьк, 2 — Марківський район, 1 — Лисичанськ, 1 — Станично-Луганський район.Для лабораторних кабінети та STEM-лабораторій закуплюється обладнання.

Реформа професійно-технічної освіти. На Луганщині працює 19 закладів професійно-технічної освіти. “Діюча система професійно-технічної освіти підтверджує свою спроможність і готовність до реформування, розвитку та подолання існуючих викликів, - зазначив Юрій Стецюк, - і сьогодні ми на етапі передачі державного майна області, оскільки ті заклади освіти були державними. Сьогодні 6 закладів передаються на наше утримання, як заклади”. Це дуже непросте питання, оскільки ми хочемо з вами, щоб заклад професійно-технічної освіти, по-перше, був обладнаний нормально за сучасними вимірами. Плюс, ми розуміємо, що багато років нічого не вкладалося в професійно-технічну освіту. Крім того, ми хочемо, що дитиня, яка йде вчитися була впевнена, що отримає фахову освіту та залишиться на Луганщині жити і працювати”.

Реформа децентралізації. 25 жовтня на карті України з'явилися нові територіальні громади. Органи місцевого самоврядування, які представляють інтереси цих громад отримали нові повноваження, в тому числі щодо управління освітою. Протягом грудня 2020 року всі заклади дошкільної та загальної середньої освіти мають бути передані до комунальної власності територіальних громад, яких буде 26.
У 2021 році найбільша кількість шкіл буде в Северодонецьку - 26, Лисичанську — 25, Старобільській район — 16, Білокуракінський та Сватівський — 14, Новопсковський — 13, Марківський та Новоайдарський 12. Менша кількість, по чотири заклади, у Красноріченській та Шульгінській громадах. “І перед нами постає проблема створення органу управління освітою, - пояснив Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА, - ми за те щоб перебудувати систему управління правильно”.

У 2020 році 943 дитини з тимчасово окупованої території навчалося в загальноосвітніх навчальних закладах на території Луганщини, підконтрольній Україні. Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА розповів навчання дітей з окупованих територій: “Дітям з окупованої території на обов'язково приїзджати. Ми вже з першого жовтня маємо в кожному місті або районі ОТГ ті школи, які працюють з дітьми з окупованої території. Для того, щоб навчатися і на дистанційній формі навчання, і на екстернатній, достатньо написати заяву від батьків, додати свої дані паспортні або свідоцтва. І таким чином відбувається зарахування”. Ознайомитися з інформацією про школи можна на сайті Департаменту освіти і науки ЛОДА.

Директор Департаменту освіти і науки ЛОДА повідомив, про карантинні заході у період навчального року, та зазначив, що у разі потреби, навчальні заклади готові до дистанційного навчання в умовах карантину.

Юрій Стецюк розповів про пріоритети у розвитку освіти у 2021 році: “Перший пріоритет - якісна та доступна дошкільна освіта, охоплення дітей трьох-п'яти років дошкільною освітою. На сьогодні у нас черг, за нашими даними, в дитячі садки немає. Приємно бачити що багато дитячих садків громадах відповідають сучасності. Підвищується кваліфікація педагогічних працівників, в тому числі, закладів дошкільної освіти. Друге, Нова українська школа. Ми вже рухаємося до четвертого класу. Є стандарт базової школи 5-9 клас. Те, що ми почали, ми все ж таки повинні ще далі продовжувати. Третій пріоритет — це впровадження системи НАССР в закладах загальної середньої освіти області. Четверте — розвиток системи управління освітою в нових і реорганізованих територіальних громадах”.

Детальніше про це у відео

Захід відбувся в межах проекту “СІТІ-ХАБ: платформа діалогу громади та влади”, що підтримується Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.

  

Последние новости:

Комментарии для сайта Cackle