Майже 850 жителям області, постраждалим унаслідок аварії на ЧАЕС, збільшено пенсії

На виконання постанови Уряду від 9 грудня 2021 року № 1307 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1210 і від 26 вересня 2012 р. № 886» із 1 січня 2022 року проведено перерахунок пенсії постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, виходячи із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Зазначеною постановою розширено коло пенсіонерів, які мають право на обчислення пенсії з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Слід зазначити, що раніше ця норма застосувалася до ліквідаторів з числа військовослужбовців та військовозобов’язаних, які визнані особами з інвалідністю, та пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та осіб з їх числа.

Із 1 січня 2022 року таке право набули й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які направлялися для виконання робіт від підприємств, установ та організацій, і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Право на обчислення пенсії із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року набули також особи, що одержують пенсію у зв’язку із втратою годувальника, якщо годувальник був з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, що направлявся на роботи від підприємств, установ та організацій, і за життя був визнаний особою з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Формула розрахунку пенсії, виходячи із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, визначена пунктом 9-1 Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2021 року № 1210.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зазначений перерахунок проведено 849 особам, віднесеним до 1 категорії із числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, та особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Середній розмір збільшення пенсій склав 1182,37 грн.
Крім того, з 1 січня 2022 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1052 від 11 жовтня 2021 року, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 674 від 3 серпня 2020 року, проведено перерахунки пенсій у зв’язку із втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Перерахунком забезпечено встановлення мінімального розміру пенсійної виплати кожному з непрацездатних батьків та дружин (чоловіку) загиблих, померлих осіб, які брали участь в антитерористичній операції, на рівні 7800 гривень, та дітям загиблих, померлих осіб, які брали участь в антитерористичній операції, не менше 6100 гривень.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зазначений перерахунок проведено 39 особам, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Середній розмір збільшення пенсій склав 1932,46 грн.

Головне управління Пенсійного фонд України в Луганській області 

Комментарии для сайта Cackle