На Луганщині СБУ затримала гранатометника бойовиків
Контррозвідка продовжує заходи із викриття і притягнення до відповідальності учасників незаконних збройних формувань ОРДЛО. У ході слідчо-оперативних дій в Луганській області затримано колишнього бойовика, який обстрілював позиції сил антитерористичної операції з автоматичного гранатомета АГС-17.
Встановлено, що зловмисник проходив бойову підготовку під керівництвом військових інструкторів з РФ на полігоні поблизу тимчасово непідконтрольного українській владі міста Лутугине.
За даними слідства, затриманим є житель Лисичанська, якого раніше вже притягували до кримінальної відповідальності. У січні 2015 року він добровільно приєднався до угруповань бойовиків. Там зловмисник отримав зброю та військову форму російського зразка.
Після курсу вогневої підготовки його призначили гранатометником одного з незаконних збройних формувань ОРДЛО. Його «підрозділ» брав активну участь у бойових діях проти українських військ у районі Станиці Луганської.
Згодом зловмисник втік з лав бойовиків через конфлікт з ватажками, які знущались над своїми підлеглими та «вибивали» з них гроші, і тривалий час переховувався від правосуддя.
Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України.
Вирішується питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Крім того, перевіряється інформація щодо причетності зловмисника до вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів.
Заходи із викриття і затримання зловмисника проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
За інформацією СБУ в Луганській області
- 4516 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 11:00 Суд у справі про загибель журналістки з Луганщини Анастасії Волкової знову відклали, – адвокатка
- 10:00 Уродженця Луганщини засудили до 15 років ув'язнення за держзраду та роботу на окупаційну владу
- 09:00 На окупованій Луганщині уночі не сповіщають про тривогу, у низці кварталів Сіверськодонецька немає води з 2022 року
- 08:31 23 дронами вдарили росіяни на Луганщині
- 19:00 Окупанти судитимуть українця за «шпигунство», а жителя рф – за нібито членство у батальйоні «Донбас»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4482
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1751
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 1051
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 867


Суд у справі про загибель журналістки з Луганщини Анастасії Волкової знову відклали, – адвокатка
На окупованій Луганщині уночі не сповіщають про тривогу, у низці кварталів Сіверськодонецька немає води з 2022...
23 дронами вдарили росіяни на Луганщині
