Понад 1000 людей за два місяці прихистив шелтер переселенців Луганщини у Дніпрі
85 людей одночасно, а за два місяці роботи – більше 1000 транзитних відвідувачів – такі перші результати роботи шелтеру переселенців Луганщини.
Розмістили шелтер на території колишнього дитячого санаторію, де панує позитивна атмосфера гармонії та затишку. Тут створено сімейні кімнати на чотирьох, маленькі – на двох, а також групові – для людей, які одинокі.
Шелтер обладнаний кімнатами для приготування їжі, душовими кабінами з гарячою водою. Родзинкою центру є кімната психологічного розвантаження дітей, де з наймолодшими його відвідувачами працюють психологи у групових та індивідуальних консультаціях. Для доросліших тут зібрані книги та набори для творчості, для малюків – коляски, колиски, манежі. Адже найменшому мешканцю шелтера лише три місяці. Розважають дітлахів аніматори.
Ідея створити шелтер з’явилась за підсумками дослідження ходу евакуації мешканців Луганщини та доступності місць для тимчасового перебування людей, проведеного громадською організацією «Світло культури». Воно виявило недостатність транзитних притулків для тієї кількості людей, які евакуюються з Луганської області та потребують тимчасового прихистку.
Практична реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Чеської неурядової організації Peoplein Need. Організаційну допомогу надав Департамент міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації.
У співпраці з волонтерами міста Дніпра для мешканців шелтеру організоване триразове харчування: страви готують партнерські ресторани. У меню на вибір: борщ або суп, плов та багато іншого.
З ранку і до пізнього вечора персонал притулку, який також складається із переселенців з Луганщини, працює для створення безпечних, комфортних умов перебування його гостей.
- 4256 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 Оголосили набір учнів до Сватівського ліцею
- 13:00 Захисникам з Рубіжанської громади виплатять 900 тисяч гривень допомоги
- 12:00 Ще 400 луганських ВПО отримали допомогу на Київщині
- 11:00 За викрадення та вбивство людини судитимуть жителя Лисичанська. Його оголосили у розшук
- 10:00 Реорганізують Лисичанську психіатричну лікарню
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Голова Сіверськодонецької РДА Роман Власенко задекларував понад 1,3 млн грн зарплати за 2025 рік 10.03.2026 переглядів: 622
- Помер поранений на фронті захисник з Луганщини Юрій Цемеров 06.03.2026 переглядів: 592
- В очільниці Сіверськодонецької МВА - новий заступник 06.03.2026 переглядів: 490
- На Сумщині під час несення служби помер військовий з Луганщини 10.03.2026 переглядів: 473






Оголосили набір учнів до Сватівського ліцею
За викрадення та вбивство людини судитимуть жителя Лисичанська. Його оголосили у розшук
79 багатоповерхівок в окупованому Сіверськодонецьку планують знести 