Російські окупанти на Луганщині знищили понад 60 пам’яток та закладів культури
В Луганській області російські агресори зруйнували понад 60 культурних пам’яток та закладів. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай. За його словами, руйнівний “руський мир” намагається прибрати з мапи світу українську історію, знищуючи пам’ятки архітектури та заклади культури.
“До початку російського вторгнення ми мали 643 заклади культури. Близько 600 із них зараз перебувають під окупацією. Про поточний стан багатьох достеменно невідомо. Втім, офіційно зафіксовано повне руйнування 14 об’єктів. Ще 47 мають серйозні пошкодження. Більшість із них зруйновані на 70-90 відсотків. Зникає те, що покоління луганчан оберігало і чим всі ми пишалися”, - написав Гайдай.
Серед зруйнованих та пошкоджених будівель - Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Льодовий палац спорту, Коледж культури та мистецтв ім. С. Прокоф’єва, Палац культури Хіміків в Сєвєродонецьку та славнозвісна “Бельгійська спадщина” у Лисичанську.
Нагадаємо, нещодавно в Україні запрацювала “Карта руйнувань”, де злочини росіян фіксують онлайн. На мапі відображені повністю або частково зруйновані внаслідок широкомасштабного вторгнення рф об’єкти соціальної, транспортної та житлової інфраструктури. Натепер там зафіксовано понад 1800 зруйнованих цивільних будівель: будинки, школи, стадіони, церкви та інші. На карту кожний охочий може додати координати об’єкта та фото руйнувань.
- 1162 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Харченко розповів, як громади Луганщини долучаються до підтримки підприємництва
- 12:00 На ТОТ Луганщини та Донеччини працює не більше 30% населення, - Спротив
- 11:00 Окупанти судитимуть жителя Луганщини за нібито перекази «Азову»
- 10:00 Кузьмінова залишили директором “Світанка” ще на рік
- 09:00 На Луганщині окупанти готують примусовий демонтаж антен і штрафи за українські номери
Найпопулярніші новини за тиждень:
- “90% не ідентифіковані”: у мережі показали фото з місця масового поховання під Рубіжним 22.10.2025 переглядів: 4216
- На сході «Рубіж» взяв у полон представника народу кети з рф, його поселення знаходиться за понад 3 тис. км від України (ВІДЕО) 21.10.2025 переглядів: 2925
- В Ужгороді сьогодні прощаються з загиблим воїном з Луганщини 27.10.2025 переглядів: 914
- Окупанти поповнюють підрозділи мобілізованими з Луганщини, – Волошин 20.10.2025 переглядів: 660







Кузьмінова залишили директором “Світанка” ще на рік
На Луганщині окупанти готують примусовий демонтаж антен і штрафи за українські номери
Ворог штурмував поблизу Надії