ЄС та ПРООН підтримали запуск гарячої лінії для психологічної допомоги українцям
За фінансової підтримки Європейського Союзу Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні підтримала запуск гарячої лінії для надання психологічної допомоги українцям, які постраждали від війни.
Про це повідомляє сайт ПРООН.
Ініціатива створити гарячу лінію для надання первинної психологічної допомоги належить Національній психологічній асоціації та впроваджується під її керівництвом.
На лінії працюють фахові психологи із багаторічним досвідом, які попередньо пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями.
Лінія працює щодня з 10:00 до 20:00 за номером: 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).
Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні Мартін Шрьодер наголосив, що запуск гарячої лінії – це дуже своєчасна ініціатива, покликана допомогти українцям зняти перманентну емоційну напругу, яку викликає війна, та стати надійною опорою у важкі часи.
«Російська військова агресія продовжує забирати життя українців, калічити їхніх рідних та близьких, руйнувати цілі міста і села, – сказав Шрьодер. – Ми можемо тільки уявити, що доводиться відчувати громадянам України, коли на їхню долю випадають такі випробовування, проте в наших силах – активізувати й розширити наші зусилля, аби кожен українець та українка, де б вони не знаходилися, могли щонайменше отримати своєчасну та фахову психологічну допомогу. Переконаний, що завдяки роботі цієї лінії ми на декілька кроків ближчі до цієї мети».
В.о. Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що розвиток потенціалу організацій, що надають психологічну допомогу українцям, є пріоритетним напрямом для ПРООН, адже через важкі випробовування, що випали на долю українців через війну, попит на якісні психологічні послуги невпинно зростає.
«Війна змусила мільйони українців відчувати постійний страх та тривогу за власне життя, життя та здоров’я своїх близьких та майбутнє своєї країни, – сказала Фоуані. – Ми переконані, що завдяки ініціативі Національної психологічної асоціації кожен українець зможе отримати необхідну підтримку. Можливість зателефонувати на гарячу лінію – це також свідчення того, що українці не залишаться сам-на сам у своїй щоденній боротьбі в умовах війни. Без професійної підтримки впоратися з емоційним напруженням та стресом досі небаченого масштабу дуже важко. Ми в ПРООН продовжуємо нашу роботу, аби психологічні послуги ставали якомога доступнішими для всіх українців, бо своєчасно надана допомога може врятувати чиєсь життя».
Також лінія приймає дзвінки громадян України, які нині знаходяться в інших країнах, а саме у:
• Чехії +420 800 012 058
• Польщі +48 800 088 141
• Франції +33 805 080 466
• Португалії +351 800 780 756
• Швеції +46 20 160 46 46
• Ірландії +353 1800 817 519
Дзвінки з усіх мобільних операторів цих країн на відповідні номери безкоштовні. Кількість країн, підключених до мережі психологічної допомоги, буде розширюватися. Додаткова інформація буде публікуватися на сайті Національної психологічної асоціації.
Лінія працюватиме у двох форматах – через аудіо- та відеозв’язок. Для отримання відеосеансу, особам, які звернулися по допомогу, потрібно буде просто сказати про це оператору лінії.
Президентка Національної психологічної асоціації Валерія Палій розповіла, що розробляючи гарячу лінію, психологи орієнтувалися на максимальну доступність послуги для населення.
«Ми знаємо, що не у всіх людей є смартфони, стабільний інтернет, і далеко не всі наші громадяни можуть користуватися інтернет-послугами, тому телефонна лінія – це зручне рішення, – сказала Палій. – Втім, ті люди, які хотіли би візуального контакту зі спеціалістом, – отримають його без проблем».
До розробки гарячої лінії та підтримки її роботи також долучилися Американська психологічна асоціація та компанія Amazon.
Нагадаємо, з 1 липня в онлайн режимі відновила свою роботу Лисичанська обласна лікарня з надання психіатричної допомоги. Консультації надаватимуть телефоном або в шляхом відео-конференції в додатках Телеграм, Вайбер, Зум або інших доступних пацієнтам.
Пріоритет віддаватимуть пацієнтам-мешканцям Луганської області, але допомога надаватимуть будь-якому громадянину України. Консультації будуть безкоштовними, електронне направлення не потрібне.
Фото: Олександр Ратушняк / ПРООН в Україні
- 813 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Матері загиблого луганського прикордонника вручили його орден «За мужність»
- 17:15 Синоптикиня розповіла, яка погода очікує українців в останній день тижня
- 16:35 У Генштабі відреагували на матеріал The Guardian: що повідомили у відомстві
- 16:30 «Житло, яке прив’язується до роботи»: урядовці готують новий проєкт для ВПО
- 16:00 Угорщина шукає шляхи та можливості продовження транзиту російського газу через Україну, - Bloomberg
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Що сталося з приміщеннями вишів у Сіверськодонецьку, Рубіжному й Старобільську та як їхні справи у релокації 15.12.2024 переглядів: 2246
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку переоформлені квартири визнають “безхазяйними”, в області багатоповерхівки не обслуговуються 15.12.2024 переглядів: 1837
- Харченко пообіцяв придбати житло для сіверськодончан 18.12.2024 переглядів: 1498
- Знищене майно на окупованих територіях: Рада ухвалила закон про компенсації 19.12.2024 переглядів: 1490