Стрюк про запуск «Азоту», відкриття супермаркету та зникнення людей в Сєвєродонецьку
В Северодонецьку намагаються створити адміністрацію міста
Про це в рамках Телемарафону повідомив керівник Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк.
«Намагаються відтворити в якійсь подобі адміністрацію міста. Намагаються завезти туди поліцію та МВС «ЛНР». Роблять акцент на організаційні моменти, а не відновлювальні», - вважає Стрюк.
Решта, за його словами, робиться на камеру.
«У місті нестача продуктів, незважаючи на демонстрацію супермаркету, що відкрився. Все нагадує театр абсурду», - каже керівник ВЦА.
Більшість будівель в місті пошкоджені.
«Є будівлі, які постраждали не сильно. Є житлові будинки, які постраждали не сильно. Тобто десь повибивало лише вікна, десь зачепило краєм. Але таких по місту відсотків 10…В яких можна перебувати», - повідомив Стрюк.
Усі інші мають серйозні ушкодження. Люди зараз намагаються виживати.
«Намагаються виживати. Користуються разовими акціями, які проводять окупанти, де роздача гуманітарної допомоги збирає чи не все населення міста одразу. Такі ж ролики знімають і по селах», - розповів Стрюк.
Єдине, що працює – це довколишні села. З них завозяться продукти до ринку. Але це все на бартерній системі.
Надходить інформація про зникнення людей. Але зв'язку із містом немає.
«Підозрюю, що коли повернемося, багато таких фактів виявимо», - каже Стрюк.
"Азот", за його словами, дуже сильно постраждав. Пошкоджено цехи, комунікації. Запуск неможливий.
«Це все, що завгодно – пропаганда, гасла, самореклама «ЛНР-рії». Але це не серйозні заяви про відновлення підприємства. Розібрати завали – так, прибрати сміття з території силами працівників «Азоту», що залишилися, - можливо. Запустити виробництво без газу і електрики ... А якщо запустити, то поставити під загрозу все місто і сусідні регіони, тому що невідомо в який момент і яка частина комунікацій і технологічних ліній заводу дасть збій без серйозної експертизи і перевірки кожної деталі…», - вважає Стрюк.
Якщо ж все ж таки запустять, то це може привести до сумних наслідків.
Стрюк раніше повідомив, що у Сєвєродонецьку відбувається перепис населення. У місті залишається приблизно 8 тис. осіб.
- 3002 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 Окупований Сіверськодонецьк та передмістя залишилися без води
- 14:05 Харченко: Закарпаття сприятиме забезпеченню житлом ВПО з Луганщини
- 13:00 Сіверськодонецька міська лікарня запрошує ветеранів на «Коло взаємодопомоги»
- 12:00 Призер Ігор Нескорених з Луганщини отримав від президента орден «За мужність»
- 11:00 Гетманцев анонсував зміни щодо виплат допомоги дітям ВПО
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «Лісова дача»: для чого Сіверськодонецька МВА придбала комплекс на Закарпатті 08.01.2026 переглядів: 1095
- «До дому залишалось 16 кілометрів»: історія сіверськодончанина від фронту до керівництва коледжем на Одещині 09.01.2026 переглядів: 458
- Змінився граничний розмір доходу для надання допомоги на проживання ВПО 10.01.2026 переглядів: 441
- На утримання сіверськодонецьких КП витратили понад 15 млн грн 13.01.2026 переглядів: 427


Окупований Сіверськодонецьк та передмістя залишилися без води
Гетманцев анонсував зміни щодо виплат допомоги дітям ВПО
Протягом доби окупанти застосували міномети, гранатомети та дрони на Луганщині