Створили платформу для евакуації та розселення ВПО

Створили платформу для евакуації та розселення ВПО

В Україні створили онлайн-портал, завдяки якому переселенці зможуть простіше евакуюватися, знайти житло та отримати гуманітарну допомогу. Його розробили Офіс президента України, Мінцифри та “Укрзалізниця.

На сайті можна переглянути кількість місць, які кожна з областей може запропонувати для безоплатного розселення, знайти телефони контактних центрів та звернутися по допомогу самостійно.

За даними розміщеними на зазначеному сайті на 2 серпня, у приймаючих громадах нараховується 230268 вільних місць.

“Ми робимо все можливе для відкриття нових гуманітарних штабів та стабільної роботи уже існуючих. Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб залишається вкрай болючою. Тому ініціатива “Там, де вас чекають” буде у нагоді людям, що втратили своє житло через російську військову агресію”, – прокоментував проєкт Сергій Гайдай.

Питання забезпечення житлом ВПО врегульовано Законом України “Про житловий фонд соціального призначення” та постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 No 495 “Деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”, якою затверджено “Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб”.

Обидва фонди формуються сільськими, селищними, міськими радами або уповноваженими ними органами шляхом:

  • викупу (придбання) житла;
  • будівництва нового житла;
  • реконструкції наявних будинків і гуртожитків, а також переобладнання
  • нежитлових приміщень на житлові;
  • передачі житла в комунальну або державну власність;
  • капітального ремонту об’єктів житлового фонду, зокрема об’єктів
  • соціального призначення.

До фондів можуть бути включені тільки вільні житлові приміщення. Для взяття на облік ВПО подається заява за встановленими формами до уповноваженого органу, у межах території, де вони зареєстроаані в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.