"Перше, що поклали до валізи": близнючки з Сєвєродонецька показали прапор, який привезли з собою до Луцька
Марія та Софія – сестри із міста Сєвєродонецьк Луганської області. 15-річні дівчата на початку березня виїхали з-під обстрілів на Волинь. Коли залишали рідне місто, перше, що поклали до валізи – український прапор. Їх історію розповіли “Суспільне Луцьк”.
Софія Руднєва каже: вдома у родини було два українські стяги. Один із них висів у кімнаті дівчат. Його сестри лишили вдома.
"І якщо окупанти вскриватимуть квартиру, то взнають яку квартиру вони вскрили. Мені від того дуже весело. Квартиру неонацистки і бандерівки", – каже дівчина.
Сестра Софії Марія розповідає, що прапор, який не був закріплений на стіні, взяли із собою, коли тікали з міста. До валізи також поклали і вишиванки.
"Це для нас було дуже важливо, бо невідомо, що буде із твоїм містом, як із українським містом. Хочеться собі перед очі постійно бачити звідки ти, як ти. Як ти себе ідентифікуєш, що в тебе всередині", – говорить Марія.

Зараз синьо-жовтий стяг, розповідають дівчата, висить у них в кімнаті, так само як у зруйнованому, але не скореному, Сєвєродонецьку.
Школу, де на відмінно навчалися сестри, – повністю зруйнували російські війська. Від рідного міста, кажуть, взагалі мало що залишилося. Разом зі своїм прапором, можливо, і не скоро повернуться на рідну українську Луганщину, кажуть близнючки. Попри це, твердо вирішили нікуди не їхати з України.
Інші переселенці з Сєвєродонецька - Луганська обласна філармонія, планують спільний проєк з Львівським органним залом.
- 1009 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Рубіжанська МВА формує новий склад Ради з питань ВПО: як подати документи
- 16:00 Луганський хаб у Києві проведе виставку дитячих новорічних робіт (РЕЄСТРАЦІЯ)
- 15:00 Родині загиблого захисника з Луганщини вручили його орден «За мужність»
- 14:00 Частина Сіверськодонецька залишилася без світла та тепла: що кажуть окупанти
- 12:20 Вже у 2026 році можуть розширити програму компенсацій за житло на ТОТ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Пам'ять, яку намагалися стерти: що відомо про Різдво та його святкування на Луганщині 24.12.2025 переглядів: 3000
- В Одесі поховали поліцейського з Луганщини Ігоря Корнієвського 18.12.2025 переглядів: 790
- У ЛОВА пояснили, що означає новий закон рф для українців про «безхазяйне» житло в окупації 17.12.2025 переглядів: 706
- «Цю історичну постать навіть за великим бажанням не можна назвати святою». Олексій Комаровський про свій дебютний роман «Несвята Софія» 17.12.2025 переглядів: 463


Родині загиблого захисника з Луганщини вручили його орден «За мужність»
Вже у 2026 році можуть розширити програму компенсацій за житло на ТОТ
Противник застосував артилерію та міномети на східних ділянках фронту