СБУ викрила шпигунку фсб на Луганщині, яка хотіла побути подвійним агентом
Контррозвідка Служби безпеки викрила глибоко законспіровану шпигунку фсб на Луганщині.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Жінка прикидалася українською патріоткою, яка намагалася втертися у довіру СБУ. При чому насправді вона виконувала завдання російських спецслужб, які хотіли зробити із неї «подвійного агента» для розвідувально-підривної діяльності проти Сил оборони України.
Для виконання ворожого завдання зловмисниця вийшла на представника одного з підрозділів СБУ і запропонувала свою допомогу у боротьбі з агресором.
Серед іншого вона «гарантувала» надавати актуальну інформацію щодо діяльності ворога на тимчасово окупованій території сходу України.
Втім, співробітники СБУ встановили, що у 2019 році вона була завербована російською спецслужбою через підконтрольне окупантам так зване «мдб лнр».
Після початку повномасштабного вторгнення вона виконувала вказівки агресора щодо виявлення маршрутів і техніки ЗСУ на території Луганської області.
Також ворожа поплічниця збирала установчі дані та місця перебування учасників руху опору в регіоні, зокрема у захопленому селищі Марківка.
Отриману інформацію вона передавала до окупаційної адміністрації для проведення подальших репресій проти місцевих жителів.
Згодом російська агентка отримала завдання встановити контакт і налагодити «співпрацю» з української спецслужбою.
Проте СБУ зірвала плани ворога щодо проникнення їх «крота» до негласного апарату Служби. В результаті багатоходових контррозвідувальних заходів зловмисницю своєчасно викрили, задокументували злочинну діяльність та ідентифікували її «куратора».
Співробітники української контррозвідки дезінформували агресора, вивели зрадницю на підконтрольну територію і затримали.
Наразі затриманій повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Їй обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Санкція статті передбачає покарання до 15 років або довічне ув’язнення.
Спецоперацію з викриття ворожого агента проводили співробітники Департаменту контррозвідки спільно з СБУ Донецької та Луганської областей і Головним слідчим управлінням Служби безпеки.
Як повідомлялось, судитимуть пропагандистку окупантів.
- 1503 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Родини з Сіверськодонецької громади консультують щодо послуги раннього втручання (КОНТАКТИ)
- 17:30 Переселенець з Луганщини збирав дані для повітряних атак рф, його затримала СБУ
- 16:00 На ТОТ Луганщини взяли під варту підлітка: окупанти підозрюють його у тероризмі
- 15:41 Під час обміну 5 лютого з полону звільнили трьох рубіжан, - МВА
- 15:00 Оздоровча кампанія-2026: у ЛОДА визначають потреби дітей з окупованих з 2014 року районів (ФОРМА)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганська область – у трійці регіонів з найвищим рівнем оплати праці за даними Держстату 30.01.2026 переглядів: 1646
- З 24-річним військовим з Сіверськодонецька Кирилом Ніжніком попрощалися на Черкащині 05.02.2026 переглядів: 1213
- У Мінсоцполітики пояснили, кому та чому призупинили пенсійні виплати 31.01.2026 переглядів: 910
- З російського полону визволили військового медика з Луганщини 05.02.2026 переглядів: 822


Переселенець з Луганщини збирав дані для повітряних атак рф, його затримала СБУ
На ТОТ Луганщини взяли під варту підлітка: окупанти підозрюють його у тероризмі
Під час обміну 5 лютого з полону звільнили трьох рубіжан, - МВА