Як артилеристи 95-ї бригади ДШВ знищують окупантів на Луганщині

Як артилеристи 95-ї бригади ДШВ знищують окупантів на Луганщині

Оповідь про артилеристів, які знищують російських загарбників на Луганщині опублікувала служба зв’язків з громадськістю 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України.

…“Прийняв!”, – командир гармати стоїть посеред поля і робить записи в блокнот. Поряд приводять в бойове положення гаубицю Д-30.

Усе сильніше накрапає осінній дощ. Чоботи часто грузнуть у розмитому ґрунті.

Буквально з-під землі, зі схрону дістають снаряди. Заряджають, декілька секунд навідник застигає, дивлячись в панораму (приціл гаубиці), потім робить півкроку назад і простір буквально розриває вибух. За нею ще одна гаубиця випускає снаряд, потім ще один…

Як артилеристи 95-ї бригади ДШВ знищують окупантів на Луганщині

Усе відбувалося занадто швидко. Хлопці злагодженими завченими рухами заряджають гаубиці, чується “постріл!” і за ним надто гучний звук, що його всім тілом відчуваєш. Біля установки клуби диму, він розсіюється до моменту наступного пострілу. А потім лунає “Відбій!”.

Так само швидко Д-30 ховаються під брезентом та маскувальними сітками, снаряди – в схрон. Чоловіки швидко йдуть до тимчасового "дому". Через хвилину хтось буденно курить, хтось пішов допивати вже холодну каву.

Як артилеристи 95-ї бригади ДШВ знищують окупантів на Луганщині

“Отака у нас робота – брудна, важка і весь час в очікуванні. Постійно з переїздами. Тільки облаштувався, а вже знову треба переїжджати. Тому деякі наші хлопці завжди в наметі сплять, навіть коли є можливість у теплій хаті ночувати. А все для того, щоб не звикати до тепла, бо завтра знову десь у полі в землянці поселимося”, - говорить головний сержант батареї.

Деякі хлопці відпочивають у літній кухні, де давно вже немає ні вікон, ні дверей. Питаю у них чи були якісь нещодавно дуже вдалі влучання.

Як артилеристи 95-ї бригади ДШВ знищують окупантів на Луганщині

“Кажуть, що цілу колону російських танків “розібрали”. Скільки було танків? А біс його знає! – сміх Володимира підхоплюють інші. – Біда артилеристів у тому, що ми не бачимо одразу результати своєї роботи. Снаряд вилетів десь за пагорб, а куди влучив – не видно. Потім тільки наша піхота скидає нам відео з дрона як танки російські горять чи фото розбомбленої позиції ворога. Також зі спостережних постів нам ще повідомляють про результат. Звичайно чекаємо такі повідомлення, хочемо побачити як же ми відпрацювали”.

Раніше повідомлялось, що ЗСУ потроху просуваються в бік Сватового та Кремінної.
 

Підпишись на наш Телеграм