Юристи пояснили, як зараз здійснюють перевірку фактичного місця проживання ВПО

Юристи пояснили, як зараз здійснюють перевірку фактичного місця проживання ВПО

У БФ "Право на захист" розповіли, як зараз здійснюють перевірку фактичного місця проживання ВПО.

Про це повідомляє пресслужба фонду. 

Процедуру перевірок ввели згідно з Постановою КМ України від 14 жовтня 2022 р. № 1168. Перевірка проводиться територіальними органами Нацсоцслужби за рішенням керівника (заступника керівника). Обирають вибірково відповідно до сформованих з використанням Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб списків, наданих Нацсоцслужбою її територіальним органам.

Під час проведення вибіркової перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО за відсутності ВПО за фактичним місцем проживання/перебування посадова особа територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом десяти 10 календарних днів прибути до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації.

Посадова особа територіального органу Нацсоцслужби протягом одного робочого дня передає акт органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи.

Якщо внутрішньо переміщена особа протягом 10 днів не прибула до органу соціального захисту населення, він приймає рішення про припинення надання допомоги на проживання з наступного місяця.

Підстава для скасування довідки ВПО - стаття 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

  1. подала заяву про відмову від довідки;
  2. скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення;
  3. повернулася до покинутого місця постійного проживання;
  4. виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  5. подала свідомо неправдиві відомості.

Отже, переселенці, яких не було виявлено під час вибіркової перевірки за фактичним місцем проживання мають прибути протягом 10 днів до органу, де здійснювали реєстрацію ВПО. Якщо цього не буде зроблено, то особі припинять надавати допомогу на проживання з наступного місяця.

Якщо ви маєте питання, що стосуються перетину кордону, відновлення втрачених документів, соціальних виплат, житла для тих, хто змушений був покинути власну оселю тощо, телефонуйте щодня з 7.00 до 22.00 за номерами:

або пишіть в Телеграм

Нагадаємо, переселенці мають безкоштовно отримувати консультації щодо працевлаштування за кордоном.