Викрили ініціаторов прийняття псевдозакону щодо «приєднання» Луганщини до рф
Служба безпеки викрила нових організаторів псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях сходу України.
Прол це повідомила пресслужба 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
У результаті системної роботи слідчі СБУ встановили особи 5 так званих «депутатов народного совета лнр III созыва», які сприяли прийняттю псевдозакону про фейковий референдум в захоплених районах Луганщини.
У вересні 2022 року вони ініціювали його голосування і після цього звернулися до ватажка терористів Пасічника щодо підписання незаконного документа.
Встановлено, що серед фігурантів – родич «мера Луганска», який перебуває під санкціями України та західних держав-партнерів за особливо тяжкі злочини.
За даними слідства, усі п’ятеро зловмисників після 2014 року почали співпрацювати з місцевою окупаційною адміністрацією рф.
За це вони отримали «мандати» у створеному агресором «народном совете лнр».
Перебуваючи на «посадах», сприяли посиленню кремлівського режиму в регіоні та підтримували діяльність незаконних збройних формувань, які брали участь у бойових діях проти українських військ.
Після початку повномасштабного вторгнення, колаборанти виконували завдання москви щодо підготовки та проведення фейкового плебісциту.
Крім прийняття незаконних «актів», брали активну участь у постановочних сюжетах російських пропагандистів, в яких закликали «проголосувати» за входження до складу рф.
Також вони їздили по «виборчих округах», де особисто агітували місцевих жителів зробити свій «вибір» на користь країни-агресора.
В організації псевдореферендуму «допомагали» куратори - представники путінської партії ««единая россия» та кремлівські піар-технологи.
Наразі фігурантам повідомлено про підозру за:
- ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
- ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
Зловмисники переховуються на тимчасово окупованій території Луганської області.
Втім, Служба безпеки встановила місця їхнього перебування і проводить комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності за злочини проти України.
Раніше повідомлялось, що на підставі матеріалів, зібраних слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, повідомлено про підозру в колабораційній діяльності ще двом окупаційним чиновницям.
- 1129 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Підозри отримали експосадовці з Луганщини, які перейшли на бік ворога та займалися пропагандою
- 18:05 Україну у п'ятницю охопить потепління, яке для деяких областей буде недовгим
- 18:00 путін підписав указ, згідно з яким українці мають покинути окуповані території
- 17:00 На фронті загинув журналіст родом із Сіверськодонецька
- 16:45 У Бундесвері вважають, що закінчення війни в Україні не приведе до миру в Європі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що не мають відношення до ремонтників у Сіверськодонецьку 18.03.2025 переглядів: 22991
- Окупанти сповістили про "аварійні" магазини у Сіверськодонецьку 13.03.2025 переглядів: 5811
- В уряді розробляють “Портфель для ВПО”, який міститиме комплексний пакет послуг, - ЗМІ 18.03.2025 переглядів: 2330
- Ексчиновниця Сєвєродонецької ВЦА перейшла на бік окупантів – їй загрожує до 10 років тюрми 13.03.2025 переглядів: 1479