Розслаблення та релаксація під час війни - поради психологині

Розслаблення та релаксація

Кожен з нас щодня опиняється під впливом стресогенних факторів, що викликає психічне і фізичне напруження. Наш організм здатен успішно переносити подібного роду навантаження, але тільки за умови, що накопичена напруга згодом змінюється розслабленням. Якщо цього не відбувається, перенапруження завдає значної шкоди здоров’ю. Про те, як уникнути шкідливого впливу стреса та навчитися розслаблятися розповіла психологиня Катерина Ігнатенко.

Про війну та ресурси

Майже щодня ворог атакує критичні об’єкти інфраструктури, є жертви, є тривоги, є втома. Тож поговоримо про збереження себе, своїх сил, ресурси та можливості для підтримки своїх близьких. Релаксація – це повне розслаблення організму внаслідок зниження тонусу скелетних м’язів. Якщо щодня приділяти трохи вільного часу релаксації можна навчитися справлятися з тривогою, депресією та іншими не комфортними станами. Використання технік розслаблення буде надзвичайно корисним на шляху досягнення психічного і фізичного благополуччя вас і ваших близьких. Технікам розслаблення та медитації можна навчити навіть дітей! Перевага медитації в тому, що людина, яка практикує медитацію щодня, отримує здатність зосереджувати увагу впродовж тривалого часу. Зокрема, дослідження підтверджують, що медитація послаблює стрес, поліпшує пам'ять, зменшує агресивність, допомагає контролювати тривогу, поліпшує взаємини в сім'ї, школі та на роботі й загалом дарує відчуття внутрішнього спокою й умиротворення. Розслаблене тіло до того ж не боїться. Володійте інструментами допомоги собі та дитині при відчутті напруги.

Вправи на релаксацію

Вправа "Бурулька"

Встаньте, закрийте очі, руки підніміть вгору. Уявіть, що ви бурулька.
Напружте всі м'язи вашого тіла. Запам'ятайте ці відчуття, замріть в цій позі на 1 - 2 хвилини. Потім уявіть, що під дією сонячного тепла ви починаєте повільно танути.
Розслабте поступово кисті рук, потім м'язи плечей, шиї, корпусу, ніг і т.д. Запам'ятайте відчуття в стані розслаблення. Виконуйте вправи до досягнення оптимального психоемоційного стану. Цю вправу можна виконувати лежачи на підлозі.

Вправа "Повітряна куля"

Встаньте, закрийте очі, руки підніміть вгору, наберіть повітря. Уявіть, що ви - великий повітряна куля, наповнена повітрям. Постійте в такій позі 1-2 хвилини, напружуючи всі м'язи тіла. Потім уявіть собі, що в кулі з'явилося невеликий отвір. Повільно починайте випускати повітря, одночасно розслабляючи м'язи тіла: кисті рук, потім м'язи плечей, шиї, корпусу, ніг і т.д. Запам'ятайте відчуття в стані розслаблення. Виконуйте вправи до досягнення оптимального психоемоційного стану.

Вправа "Муха"

Сядьте зручно: руки вільно покладіть на коліна, плечі і голова опущені, очі закриті. Подумки уявіть, що на ваше обличчя намагається сісти муха. Вона сідає то на ніс, то на рот, то на лоб, то на очі. Ваша завдання: не відкриваючи очей, задіявши тільки м'язи обличчя, зігнати настирливу комаху.

Вправа "Лимон"

Сядьте зручно: руки вільно, покладіть на коліна (долонями вгору), плечі і голова опущені, очі закриті. Подумки уявіть собі, що у вас в правій руці лежить лимон. Починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що "вичавили" весь сік, розслабтеся. Запам'ятайте свої відчуття, тепер уявіть собі, що лимон знаходитися в лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам'ятайте свої відчуття. Потім виконайте вправи одночасно двома руками. Розслабтеся. Насолоджуйтеся станом спокою.

Перелік вправ за матеріалами психолога Наталії Простун.

Бережемо в собі спокій

Читайте також поради від Катерини Ігнатенко як говорити з підлітками про війну.

Підпишись на наш Телеграм