Дівчинка з Рубіжного отримала колісне крісло від благодійників
Завдяки проєкту ЮНІСЕФ діти, які були вимушені покинули власну домівку, зможуть отримати нові колісні крісла.
Історію Маргарити з Рубіжного опублікувала пресслужба ЮНІСЕФ україна.
До початку повномасштабної війни 11-річна Маргарита з братом та мамою жила в Рубіжному Луганської області. Після 24 лютого родина декілька днів залишалася в рідному місті, а згодом переїхала до Альбіниної мами в село.
«Ми хотіли виїхати одразу, але опинилися в пастці. Із селом немає зручного сполучення. Навколо ліс та поля», - розповідає Альбіна.
Вони постійно чули вибухи, часто спускалися вночі в підвал, майже не спали.
«Ми пісні співали, книжки читали, я розповідала казки. Говорила дітям, що їхньому життю нічого не загрожує, будувала плани на майбутнє. Діти засинали, а я завжди була на сторожі», - ділиться спогадами жінка. Евакуюватися родина змогла лише через вісім місяців.
Ще до початку повномасштабної війни Альбіна через Управління соціального захисту замовила для своєї дитини нове крісло колісне. Втім, отримати його не встигла:
«Ми взяли найлегший візок, який міг поміститися в багажник машини. Але для доньки він уже маленький, некомфортний. Їй важко на ньому пересуватися. Я попросила, якщо це можливо, активний візочок для дитини. Він нам потрібен усюди у школі, вдома, на вулиці».
А згодом, мірою зростання дитини, обладнання обов’язково потрібно буде змінювати.
Нове крісло колісне для Маргарити - це насамперед самостійність. Дівчинка зможе підійти до інших дітей, познайомитися з ними, а у школі без допомоги вийде до дошки. Їй не потрібно буде кликати маму, щоб пересуватися помешканням чи дістати з полиці улюблену книжку.
Вдома Рита навчалася у Кремінській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті, де перебувала в будні дні, а на вихідні мама забирала доньку додому. Зараз родина живе разом. Дівчинка дуже хоче знову ходити до школи, тож Альбіна сподівається знайти на новому місці інклюзивний заклад, у який донька в наступному році змогла б піти в п’ятий клас.
Проєкт ЮНІСЕФ дає можливість забезпечити дітей із інвалідністю, які найбільше потребують підтримки під час війни, необхідним обладнанням.
«Хочу наголосити, що надаємо крісла колісні та інше обладнання, якщо воно відповідає параметрам, потребам та можливостям дитини. Якщо допоміжні засоби реабілітації не відповідають вимогам, ми швидше відмовимося від передачі, ніж дамо, а потім отримаємо погіршення стану здоров’я дитини», - розповіла керівниця відділення фізичної реабілітації центру «Джерело».
Сьогодні понад тридцять дітей, які потребують крісел колісних різних типів, очікують на їх отримання.
Раніе повідомлялось, що відібрали 500 родин-учасників програми «Житлові приміщення для ВПО».
- 964 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:10 З полону повернулися двоє прикордонників Луганського загону
- 19:00 З початку року сіверськодончанам виплатили на лікування майже 300 тисяч
- 18:00 13 років тюрми за службу в окупаційній «поліції» отримав експравоохоронець з Луганщини
- 17:31 В Україну з російського полону повернулися 150 військових: деякі з них захищали Луганщину (ФОТО)
- 17:17 Україна готова закупати і зберігати американський газ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки 03.02.2025 переглядів: 5564
- Ще у трьох будинках у Сіверськодонецьку окупанти виявили “безхазяйні квартири” (АДРЕСИ) 31.01.2025 переглядів: 3725
- Призначили в.о. директора КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» 29.01.2025 переглядів: 3050
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку почали показовий ремонт однієї з багатоповерхівок - зняли труби, а закінчити обіцяють через півтора року 02.02.2025 переглядів: 1763