Судитимуть шанувальника «руського миру» з деокупованого Невського

Судитимуть шанувальника «руського миру» з деокупованого Невського

Прокурори Сватівської окружної прокуратури Луганської області направили до суду обвинувальний акт стосовно мешканця деокупованого села Невське на Сватівщині, який закликав підтримувати російську федерацію.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

Шанувальника «руського миру» викрили співробітники СБУ на початку січня 2023 року під час проведення стабілізаційних заходів на звільненій від окупаційних військ рф території Луганської області.

За даними дізнання, після окупації населеного пункту 54-річний чоловік, місцевий фермер, неодноразово говорив односельчанам про своє схвалення приходу російських військових та влади рф в Україну.

Він запевняв, що «Невське – це територія рф та українська влада сюди не повернеться». Також закликав допомагати ворожій армії та окупаційним «органам влади».

Матеріали кримінального провадження розглядатимуть у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області.

Фігурант обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 111-1 КК України (публічні заклики до підтримки рішень та дій держави-агресора і збройних формувань, до співпраці з державою-агресором і збройними формуваннями, а також невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окупованій території).

Раніше за цією ж статтею притягнуто до кримінальної відповідальності ще одного 59-річного мешканця Невського. Його засуджено за публічну підтримку дій країни-агресора.

Дізнання у кримінальному провадженні здійснювали співробітники 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялось, російському депутату, який координував дії агресора на Луганщині, повідомили про підозру.