На Луганщині 10 років ув'язнення загрожує колаборантці за співпрацю з окупантами

На Луганщині 10 років ув'язнення загрожує колаборантці за співпрацю з окупантами

Прокурори Луганської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно жительки смт Станиця Луганська Щастинського району, яка погодилася на співпрацю з окупаційною владою країни-агресора.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

За даними слідства, 37-річна жінка добровільно обійняла керівну посаду у незаконно створеній структурі так званої «лнр» – «станції по боротьбі з хворобами тварин Станично-Луганського району». Псевдоорган діє на території захопленого ворожими військами Щастинського району Луганської області.

До виконання обов’язків «заступника начальника – лікаря ветеринарної медицини» цієї окупаційної установи обвинувачена приступила наприкінці травня 2022 року.

В умовах воєнного стану фігурантка займає посаду, пов’язану з виконанням адміністративно-господарських функцій, у незаконних «органах влади», створених на тимчасово окупованій території Луганської області.

Її дії кваліфіковані як колабораційна діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Наразі жінку оголосили у розшук. До неї застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Матеріали обвинувачення направили для розгляду до Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області.

За протиправні дії особі загрожує покарання – до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Раніше повідомлялось, що судитимуть чоловіка, який добровільно обійняв посаду «головного лікаря державної установи «Старобільське територіальне медичне об’єднання» лнр».