Трьом організаторкам псевдореферендуму на Луганщині повідомили про підозру

Трьом організаторкам псевдореферендуму на Луганщині повідомили про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури, Старобільської та Лисичанської окружних прокуратур трьом організаторкам псевдореферендуму на тимчасово окупованій території повідомили про підозру.

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що 23-27 вересня 2022 року підозрювані взяли активну участь в організації та проведенні незаконного волевиявлення на Луганщині щодо входження до складу рф.

Серед фігурантів – депутатка Марківської селищної ради Старобільського району 8-го скликання. До російського вторгнення 49-річна жінка працювала заступницею директора з виховної роботи місцевого ліцею. При незаконній владі держави-агресора отримала аналогічну посаду – «заступника директора з виховної роботи державного загальноосвітнього закладу лнр «Марківська гімназія».

Жінка сприяла впровадженню російських стандартів освіти у навчальному закладі. Про результати «деукраїнізації» та отримання від рф підручників заявляла в інтерв’ю телеканалу так званої «лнр».

Під час незаконного референдуму вона погодилася виконувати функції «члена територіальної виборчої комісії смт Марківка».

Також задокументували протиправну діяльність ще двох організаторів – «голови дільничної виборчої комісії м. Алчевськ» та «члена дільничної виборчої комісії м. Лисичанськ». 54-х та 41-річна місцеві жительки добровільно забезпечували процес «голосування» у містах.

Підозрювані складали списки виборців, ідентифіковували осіб, що прийшли на голосування, видавали «бюлетені», забезпечували підрахунок голосів та складення «протоколу» за результатами так званого «референдуму».

Усім трьом особам інкримінується посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Крім того, депутатка також підозрюється у вчиненні дій спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора (ч.3 ст. 111-1 КК України).

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ України в Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, колаборантам з Луганщини, які "керують" культурою та ЖКГ, "світить" по 10 років.