Ексрегіоналу та ще чотирьом колаборантам "світить" 10 років тюрми за псевдореферендум на Луганщині

Колишній член «партії регіонів» та ще четверо колаборантів на Луганщині організували референдум. Їм "світить" 10 років тюрми

СБУ ідентифікувала ще п’ятьох організаторів псевдореферендуму на Луганщині, серед них – «депутат» угруповання «лнр».

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Зокрема, зібрали доказову базу стосовно «депутата» самопроголошеного «народного совета лнр», причетного до підготовки фіктивного «плебісциту».

За наявними даними, колишній член «партії регіонів» у 2014 році підтримав російську агресію, брав участь в організації проросійських мітингів у Луганську й навіть сам вступив до НЗФ. Потім обіймав керівні посади у крупних бізнес-структурах ОРЛО, пов’язаних з рф.

У якості «депутата» псевдопарламенту «лнр» зловмисник вів активну пропаганду серед населення, агітував людей віддати свій голос на користь приєднання до держави-терориста.

У вересні 2022 року під час пленарного засідання самопроголошеного «народного совета лнр» проголосував за «закон» про проведення «референдуму».

На підставі цього «документу» окупанти провели «голосування» у Луганської області та на  «закордонних дільницях», створених на території рф.

Також СБУ ідентифікувала чотирьох організаторів російського «референдуму» в окупованих містах Луганщини.

«Председателем территориальнй избирательной комиссии г. Кировска» (стара назва м. Голубівки) виявилася очільниця відділу культури, спорту та молоді місцевої окупаційної адміністрації.

«Членами территориальных избирательных комиссий» стали підприємиця з Лисичанська, працівник будинку культури з Сєвєродонецька та безробітний із Кремінної.

Вони складали списки виборців, звіряли дані осіб, що прийшли на виборчі дільниці. видавали бюлетені та підраховували їх, готували протоколи голосування тощо.

На підставі зібраних доказів організаторам «референдуму» повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Правопорушникам загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Невдовзі їх  оголосять у розшук.

Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Нагдаємо, за державну зраду судитимуть ще п’ятьох луганських правоохоронців.