«Начальника управління ЖКГ» Лисичанська підозрюють у колабораціонізмі
За процесуального керівництва Лисичанської окружної прокуратури громадянину України повідомили про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.
За даними слідства, у липні 2022 року 40-річний мешканець Лисичанська вступив у злочинну змову з окупаційною владою країни-агресора та добровільно обійняв посаду «начальника управління житлово-комунального господарства адміністрації міста Лисичанська лнр».
На займаній «посаді» він забезпечує контроль за станом справ у сфері житлово-комунального господарства міста, керує діяльністю підпорядкованих відділів і координує їхню роботу.
Фігурант – колишній учасник незаконного збройного формування «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова», раніше заочно засуджений до 12 років і 6 місяців позбавлення волі. Наразі він переховується на території «лнр».
Чоловіка засудили за ряд злочинів під час тимчасової окупації Лисичанська у 2014 році.
Встановили, що з травня по липень він у складі групи з п’яти осіб контролював блокпост на виїзді з міста в напрямку Бахмута. Особи затримували місцевих чоловіків за порушення «комендантської години» або за перебування у стані алкогольного сп’яніння. У подальшому вони тримали людей у приміщенні колишнього Лисичанського м’ясокомбінату, а вдень змушували виконувати фізичну роботу.
У липні 2014 року вказані особи зі стрілецької зброї та гранатометів обстрілювали позиції ЗСУ.
За протиправні дії йому загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права до 15 років обіймати посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, ексрегіоналу та ще чотирьом колаборантам «світить» 10 років тюрми за псевдореферендум на Луганщині.
- 841 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Рубіжани у Дніпрі висадили сосни у пам'ять про загиблих захисників
- 18:00 Нові підозри та три справи в суді: результати роботи прокуратури Луганщини за тиждень щодо колаборантів
- 17:00 Харченко призначив нового позаштатного радника
- 17:00 Від Лисичанська до Києва: як під час війни кондитерка Анна Пунтус відновила справу та відкрила новий бізнес
- 16:00 Уродженцю Луганщини В'ячеславу Паскалову просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодонецьке КП уклало договір щодо придбання геокуполів на майже 6 млн грн 15.04.2026 переглядів: 1082
- На війні загинув захисник із Лисичанська Ростислав Козьменко 14.04.2026 переглядів: 995
- З трьома валізами з Луганська: як Anabel Arto відновив виробництво після двох релокацій 13.04.2026 переглядів: 920
- Переселенка з Лисичанська пече хліб на Закарпатті та планує відкрити власну пекарню 15.04.2026 переглядів: 887


Нові підозри та три справи в суді: результати роботи прокуратури Луганщини за тиждень щодо колаборантів
Харченко призначив нового позаштатного радника
Уродженцю Луганщини В'ячеславу Паскалову просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ)