3 роки ув'язнення загрожує освітянкам з Луганщини, які співпрацюють з окупантами
На Луганщині викрили двох освітянок, які пішли на співпрацю з окупантами та впроваджують стандарти рф в очолюваних ними школах.
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.
За процесуального керівництва Щастинської та Старобільської окружних прокуратур Луганської області повідомили про підозру двом особам з числа керівництва місцевих закладів освіти, які допомагали ворогу у процесі їх русифікації.
Їм інкриміновано колабораційну діяльність (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, колишня заступниця директора однієї зі шкіл у с. Гречишкине Щастинського району залишилась на окупованій території та почала співпрацювати з окупантами.
У травні 2022 року вона добровільно обійняла посаду «директора «державного освітнього закладу лнр «навчально-виховний комплекс «Гречишкінська школа».
Під час масових шкільних заходів жінка використовувала символіку країни-агресора, всіляко вихваляла її загарбницькі дії, схиляла місцевих жителів до співпраці з окупаційною владою рф.
Також на бік окупантів перейшла директор однієї з філій місцевого ліцею на Старобільщині. У листопаді 2022 року підозрювана отримала пропозицію очолити «освітню установу лнр «Біловодська середня школа № 1».
Задокументовано, що вона із залученням засобів масової інформації здійснювала пропаганду у навчальному закладі шляхом популяризації та героїзації збройних сил рф, а також забезпечення школи російською символікою.
Підозрювані організували навчальний процес за програмами та стандартами освіти держави-агресора.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях. Оперативний супровід в одному – працівники Управління карного розшуку ГУНП в Луганській області.
За вчинене особам загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п’ятнадцяти років.
Нагадаємо, оголосили підозру колишньому луганському «беркутівцю», який при окупантах став керівником підприємства.
- 1116 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:23 Китай заявив, що не має наміру разом із росією вести "боротьбу з неонацизмом"
- 16:00 На базі ЛДМУ у Рівному можуть відкрити університетську клініку
- 15:17 МЗС країн Євросоюзу зробили крок для створення спецтрибуналу для путіна
- 15:00 Луганчан запрошують на ярмарок вакансій у Києві та Дніпрі
- 14:40 Російські гроші витратять на українську зброю: ЄС виділяє 1,9 млрд євро на військову підтримку України
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Від георгіївської стрічки до червоного маку — як Луганщина вшановувала день Перемоги над нацизмом 08.05.2025 переглядів: 2836
- Окупанти вдарили по техніці лисичан, яка задіяна у зведенні фортифікацій на Донеччині (ВІДЕО) 04.05.2025 переглядів: 2127
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1202
- У День прикордонника Луганщина втратила ще одного захисника 02.05.2025 переглядів: 1050