СБУ ідентифікувала ще трьох організаторів «референдуму» на Луганщині (ФОТО)
Служба безпеки зібрала докази причетності трьох мешканців Луганської області до проведення «референдуму» щодо приєднання територій країни до рф в Антрациті, Кремінній та на Сватівщині.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
Зокрема, правоохоронці задокументували, що організацію фіктивного «волевиявлення» у тимчасово окупованому Антрацитівському районі очолив давній шанувальник російського агресора, який ще у 2014 році брав участь у масових заворушеннях у Луганську, потім був депутатом «народного совета лнр».
У середині вересня зловмисник отримав від окупантів призначення на посаду «голови територіальної виборчої комісії міста Антрацит та Антрацитівського району».
«Територіальну виборчу комісію смт. Лозно-Олександрівка» Сватівського району добровільно очолила працівниця місцевого будинку культури. До війни жінка входила до керівного складу місцевої громадської організації.
Ще однією фігуранткою виявилася жителька Кремінної, яка взяла участь у проведенні окупаційного «референдуму» у якості члена «дільничної виборчої комісії №1302», розміщеної на території Кремінської багатопрофільної лікарні.

Правопорушники займалися складанням списків виборців, ідентифікацією осіб, що прийшли на виборчу дільницю, видачею бюлетенів та їх підрахунком, підготовкою протоколу голосування тощо.
СБУ повідомила їм про підозру в колабораційній діяльності та умисних діях з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України).
Невдовзі їх оголосять у розшук.
Триває досудове розслідування, яке проводять слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.
Нагадаємо, п’ятьом мешканкам Луганщини, які будують кар’єру при окупаційній владі, повідомили про підозру у колабораційній діяльності.
- 918 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:00 ЛОВА: Окупанти не можуть знайти інвестора для звалища у Сіверськодонецьку та відновити воду у Гірському й Золотому
- 08:38 Противник атакував поблизу дев’яти населених пунктів на двох східних напрямках
- 20:00 У Києві відбудеться презентація роману письменниці з Луганщини Тетяни Дейнегіної
- 19:00 У Києві луганським ВПО видаватимуть гуманітарну допомогу від GEM – як отримати
- 18:00 Сіверськодонецькій ДЮСШ “Садко” продовжили термін дії вищої категорії
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Для чого топпосадовці роблять гучні заяви щодо ВПО та як формується уявлення про допомогу переселенцям 09.12.2025 переглядів: 1537
- На фронті загинув патрульний з Луганщини 09.12.2025 переглядів: 1045
- Колишню освітянку з Лисичанська засудили до 10 років тюрми за колабораціонізм 08.12.2025 переглядів: 972
- Гайдай служить рядовим у ЗСУ, а у корупційній справі є підозрюваним - ЗМІ 12.12.2025 переглядів: 877


Противник атакував поблизу дев’яти населених пунктів на двох східних напрямках
У Києві відбудеться презентація роману письменниці з Луганщини Тетяни Дейнегіної
Військовим передали дрони від Сіверськодонецькводоканалу