Стоматит у дорослих: як зрозуміти, що ви захворіли

Стоматит - це загальна назва для групи запальних процесів, які відбуваються в порожнині рота. Це можуть бути язви, ерозії, почервоніння, опухлість або біль. Хоча це захворювання частіше зустрічається у дітей, воно може стати проблемою і для дорослих, особливо у випадку зниженого імунітету. Більш детально можна ознайомитися на сайті  —  https://stomatidine.com.ua/main-menu/stomatit/.

Основні причини виникнення стоматиту

Важливо зазначити, що виникнення стоматиту, як правило, є результатом впливу декількох факторів одночасно. Ось декілька з них:

 • Недостатня гігієна ротової порожнини. Це одна з найбільш поширених причин стоматиту. Недостатнє чищення зубів і язика веде до активного розмноження бактерій, які можуть спричинити запалення слизової оболонки.
 • Постійне травмування слизової. Це може бути спричинене носінням протезів, брекетів або навіть постійним кусанням щоки або губи. Часті травми сприяють подразненню слизової і, як результат, розвитку стоматиту.
 • Зниження загального імунітету. Коли наш імунітет знижується (наприклад, внаслідок хвороби, стресу або недостатнього споживання вітамінів), організм стає більш вразливим до різних інфекцій, включаючи інфекції ротової порожнини.
 • Алергічні реакції. Деякі люди можуть мати алергічну реакцію на певні продукти або ліки, що спричиняє розвиток стоматиту. Також алергія може виникнути на зубну пасту або ополіскувач для рота.
 • Хронічні захворювання. Такі стани, як діабет, анемія, вірусні захворювання (наприклад, герпес) можуть збільшувати ризик розвитку стоматиту. У випадку герпесу, він може безпосередньо спричиняти герпетичний стоматит, в результаті чого виникають болючі пухирці у ротовій порожнині.
 • Прийом деяких ліків. Деякі медикаменти, особливо ті, які використовуються для лікування онкологічних захворювань, можуть спричинити стоматит як побічний ефект.

Симптоматика та діагностика стоматиту

Стоматит має ряд характерних симптомів, які можуть варіюватися в залежності від виду захворювання. Основні симптоми стоматиту включають:

 • Біль і дискомфорт в роті. Це найбільш загальний симптом стоматиту. Біль може зростати під час їжі, розмови або дотику до слизової оболонки.
 • Наявність язв або виразок. Язви можуть бути різного розміру і форми, але зазвичай вони білі або сірі з червоним обрамленням.
 • Почервоніння та опухлість слизової оболонки. Ваша слизова оболонка може стати червоною, опухлою і болючою.
 • Неприємний запах із рота. Він може бути спричинений в результаті розмноження бактерій в ротовій порожнині.
 • Збільшення слинотечі. Слина допомагає змивати бактерії та віруси з рота, тому її кількість може збільшитися при стоматиті.

Діагностика стоматиту проводиться на основі симптомів і внутрішнього огляду ротової порожнини. Лікар буде уважно оглядати слизову оболонку, оцінювати стан язв та інших виразок.

Лікування стоматиту

Лікування стоматиту залежить від його виду та стадії. За легких форм може допомогти звичайна гігієна ротової порожнини та спеціальні ротові води.

Одним із ефективних засобів боротьби зі стоматитом є препарат Стоматидин®. Згідно з інструкцією, він має антисептичні та протизапальні властивості, а також активно бореться з бактеріями, які спричиняють неприємний запах з рота. Ви можете знайти більше інформації на офіційному сайті.

Цікаво, що Стоматидин® при фарингіті також демонструє відмінні результати, оскільки його дія спрямована на усунення бактерій і запалення.

1. 1. F Afennich, DE Slot, N Hossainian, and GA Van der Weijden. The effect of hexetidine mouthwash on the prevention of plaque and gingival inflammation: a systematic review. York (UK): Centre for Reviews and Dissemination (UK); 1995-.

2. Claus-Peter Ernst, Kerem Canbek, Annette Dillenburger. Clinical study on the effectiveness and side effects of hexetidine and chlorhexidine mouthrinses versus a negative control. Quintessence Int. 2005 Sep;36(8):641-52.

3. Hexetidine. National Center for Biotechnology Information.