Командири ЗСУ усвідомлюють, що війна триватиме ще принаймні пару років: репортаж NYT з передової

Командири ЗСУ усвідомлюють, що війна триватиме ще принаймні пару років: репортаж NYT з передової

Попри запеклі бої та значні втрати, українські командири та солдати-ветерани кажуть, що їхні війська зараз у кращій формі, ніж 12 місяців тому. Але вони усвідомлюють, що війна може тривати ще два роки.

Про це пише The New York Times.

"Якщо рік тому ми вели оборонні дії і перед нами стояло завдання стримати ворога, то тепер ми маємо можливість наступати", — сказав в інтерв’ю на передовій командир 128-ї гірничо-штурмової бригади полковник Дмитро Лисюк.

При тому, що контрнаступ поки що дає лише неоднозначні результати, оскільки українські війська сповільнюються через щільні мінні полями рф та тривалий вогонь, українські офіцери описують попередні періоди як важчі, ніж цей.

"Їхній оптимізм пом’якшується поглибленим усвідомленням того, що війна, ймовірно, триватиме ще принаймні пару років. Деякі командири навіть говорять про постійний стан конфлікту. Але полковник Лисюк та інші командири, опитані останніми тижнями, вказують на низку обнадійливих змін. Їхні підрозділи навчені та оснащені краще, ніж будь-коли, завдяки мільярдам доларів західної допомоги", - йдеться у статті.

Українці розробили, як керувати підготовкою нових солдатів, і як продовжувати поповнювати свої ряди після втрат, навіть продовжуючи воювати. Майже кожен підрозділ виріс у професіоналізмі та розмірі: батальйони перетворилися на бригади, а групи добровольців – на офіційні військові частини.

Західна артилерія більшого радіусу дії і, зокрема, нещодавно надані Сполученими Штатами касетні боєприпаси, попри певні суперечки, виявилися ефективними у знищенні не лише концентрації російських військ, але й російської бронетехніки та артилерійських систем.

Кілька українських командирів повідомили, що російське підкріплення стримується, не бажаючи переходити в зону дії українських гармат.

"Їм не можна підходити ближче, інакше їх знищать", – сказав керівник загону безпілотників Української добровольчої армії підполковник Ашот Арутюнян. За його словами, росія вдалася до іншої зброї, застосувавши більше авіаційних бомб і ракетних ударів.

Навіть якщо ЗСУ не швидко відвойовують територію, контрнаступ сигналізує про зміну перспектив для українських бійців.

30-річний заступник командира батальйону 80-ї десантно-штурмової бригади з позивним "Тисень" сказав, що у нього є друзі, які воюють на півдні, і вони впевнені в успіху.

"Тактично, хитрістю, західною технікою українські Збройні Сили проривають їхню оборону", – сказав він. "Успіх — це лише питання часу".

Російські війська у гіршому стані, ніж українські

Російські війська розпочали новий наступ на північному сході України в напрямку міста Куп’янськ, але українські підрозділи кажуть, що їм вдалося їх стримати.

"Тисень" та інші командири казали, що російські сили, які вони бачили, були в гіршому стані, ніж українські. Порівняно з початком війни їхня техніка та особовий склад у дуже жалюгідному стані», – сказав "Тисень".

На південному фронті, за словами солдатів і командирів, є ознаки того, що українська артилерія виснажує російські підрозділи, які стоять перед ними, головним чином завдяки американським касетним боєприпасам.

"Ми їх досить ефективно виснажуємо", – зазначив полковник Лисюк. "Вони приїхали в середині липня. І ми виснажуємо їх постійно. За цей час ми знищили багато артилерії противника.Якщо раніше працювало 20 ворожих гармат, то зараз від двох до чотирьох". За його словами, також є ознаки того, що росіяни «не можуть підтримувати постійну бойову готовність.

Росія може мобілізувати населення на війну  більш ніж утричі, але українські командири неодноразово вказували на вирішальну різницю між двома сторонами: вони воюють, щоб врятувати свою країну.

"Неважливо, скільки це триватиме, — сказав заступник командира батальйону 129-ї бригади територіальної оборони на позивний "Херсон". "Було б чудово, якби це закінчилося за тиждень. Якщо довше — у нас немає вибору".

Нагадаємо, нещодавно поставлені ЗСУ касетні боєприпаси американського виробництва дали новий поштовх наступальній кампанії України з деокупації території. Касетні бомби вражають зосередження російської піхоти, групи техніки та інші цілі, розчищаючи шлях для наступу.