Священника УПЦ МП та ексрегіонала з Луганщини судитимуть за колабораціонізм

Священника УПЦ МП та ексрегіонала судитимуть за колабораціонізм

Прокурори Старобільської окружної прокуратури Луганської області скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох «начальників» окупаційної адміністрації самопроголошеної «лнр» за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що жителі Старобільського району Луганської області одразу після повномасштабного російського вторгнення перейшли на бік ворога.

Обвинуваченими виявилися настоятель храму московського патріархату, який одночасно був старостою сіл Морозівка, Зоринівка та Шелестівка, та ексрегіонал, колишній голова Великоцької сільради.

При окупантах вони обійняли посади «начальників відділів життєзабезпечення сіл Морозівка та Великоцьк адміністрації Міловського району лнр».

Псевдопосадовці беруть участь у медійних заходах місцевих пропагандистських телеканалів, де розповідають про налагодження життя вказаних населених пунктів.

Наразі обвинувачених оголосили в розшук.

Їм загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років та з можливою конфіскацією майна.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо, 10 років ув'язнення може отримати бойовик, який воював проти ЗСУ на Луганщині.