США призначили контролера за використанням військової допомоги в Україні
Генеральний інспектор Міністерства оборони США Роберт Сторч очолить команду, яка перевірятиме, як Україна використовує військову допомогу США.
Про це повідомив офіс генерального інспектора, пише Ліга.Новини.
Сторч приступить до нової ролі з 18 жовтня.
Повідомляється, що він повинен буде контролювати використання допомоги, надісланої Україні та іншим країнам з початку повномасштабного російського вторгнення. Її сума сягає приблизно $113 млрд. Американський інспектор співпрацюватиме з Державним департаментом США та спостерігачами USAID.
Він повинен буде публікувати щоквартальні звіти для Конгресу, які будуть загальнодоступними.
Видання нагадало, що у попередньому звіті Пентагону, який отримало CNN, стверджувалося, нібито у 2022 році в Україні викрали "деяку зброю та обладнання", надані Заходом, але українські спецслужби розкрили цю змову. Міноборони України спростувало інформацію про нібито розкрадання військової допомоги Заходу в Україні.
“У січні 2023 року Мінфін США заявив, що немає жодних ознак того, що Україна використовує американську допомогу не за призначенням. Попри це у вересні стало відомо про рішення США призначити спеціальну моніторингову команду”, - зазначають Ліга.Новини.
Нагадаємо, США надали Україні $66,2 млрд допомоги, але найбільший відсоток ВВП виділила Естонія.
- 650 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:04 ЛОВА: за рік 75 дітей та 55 дорослих з Луганщини оздоровились безкоштовно у закладах МОЗ
- 18:00 Представники ЛНУ ім. Шевченка на чемпіонаті світу з пауерліфтингу посіли перше загальнокомандне місце
- 17:00 На війні загинув лисичанин Сергій Подгорний
- 16:00 На окупованій Луганщині зафіксували перший випадок “гонконзького грипу”
- 15:00 Найбільша кількість зареєстрованих у програмі житлового кредитування Луганської ОВА – ВПО з 2014 року
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Ще одна директорка департаменту звільнилася з ЛОВА 11.11.2025 переглядів: 1167
- З 24 листопада уряд запускає програму «Житловий ваучер», за якою деякі категорії ВПО зможуть отримати 2 млн грн на купівлю або будівництво житла 12.11.2025 переглядів: 988
- Житлові кредити для ВПО з Луганщини: про старт обласної програми та умови участі 14.11.2025 переглядів: 966
- Луганських ВПО запрошують на пресконференцію з обласною владою щодо житлового кредитування – як долучитися 13.11.2025 переглядів: 661


На війні загинув лисичанин Сергій Подгорний
На окупованій Луганщині зафіксували перший випадок “гонконзького грипу”
На фронті загинув захисник з Луганщини Сергій Піший