Білоруси покажуть іноземцям, де утримують вивезених з Луганщини дітей: реакція українського МЗС
Білорусь хоче легалізувати незаконне переміщення українських дітей з тимчасово окупованих Лисичанська та Сєвєродонецька, прикриваючись іноземними дипломатами.
Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України.
За інформацією міністерства, 4 жовтня білоруська сторона має намір організувати відвідування представниками іноземного дипломатичного корпусу, акредитованого в Мінську, «місць проживання, навчання й оздоровлення» українських дітей в Білорусі.
Повідомляється, що ці діти вивезені із тимчасово окупованих росією Лисичанська та Сєвєродонецька.
Зазначений захід, вважають у МЗС, має на меті легалізацію незаконного переміщення українських дітей із тимчасово окупованих територій України.
“Відповідно до норм міжнародного права, примусова депортація дітей може кваліфікуватися як воєнний злочин. Задля уникнення відповідальності посадові особи в Білорусі намагаються прикритися міжнародними представниками”, - наголосили у міністерстві.
Також МЗС закликало іноземні держави, дипломатичні представництва яких отримали відповідні запрошення в Мінську, утриматися від участі в пропагандистській поїздці білоруського режиму.
Нагадаємо, родина охоронця Путіна вчить підлітків вбивати на війні і насильницькі вивозить дітей з України.
- 1088 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У Києві голова ЛОДА відзначив спортсменів Луганщини
- 16:00 Сіверськодонецька РДА назвала суму боргів по зарплаті на комунальних підприємствах району
- 14:00 ЛОВА: Окупанти на Луганщині долучатимуть до роботи у лікарнях випускників шкіл
- 12:00 Керівник релокованої з Луганщини лікарні отримав підозру у зловживаннях
- 09:30 Окупанти знову атакували поблизу Греківки
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Ексзаступниця голови Сіверськодонецької МВА Верховська отримала понад 1 млн грн зарплати 22.09.2025 переглядів: 8505
- «Завод та Сіверськодонецьк будували люди, які вміли мріяти»: розмова з директоркою музею «Азоту» Ольгою Головко 23.09.2025 переглядів: 4139
- “Це нахабна брехня”: сіверськодончани прокоментували звіт пасічника путіну про 800 відновлених будинків у “Сіверськодонецькій агломерації” 24.09.2025 переглядів: 3490
- У Сіверськодонецьку «гастролери» з рф відповідальність за неякісні ремонти перекидають на місцевих 22.09.2025 переглядів: 2304