Нобелівську премію з медицини присудили науковцям за відкриття, яке допомогло розробити мРНК-вакцини проти COVID-19
Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з фізіології та медицини. Перемогу здобули Каталін Каріко та Дрю Вайсман за відкриття щодо модифікацій нуклеозидних основ — саме це дозволило розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19.
Про це пише "Бабель".
Цього року призовий фонд становить 11 млн шведських крон (близько $986 тисяч).
З 1901 року уже присуджено 113 Нобелівських премій з фізіології та медицини. За цей час тільки 12 жінок отримали цю відзнаку.
Наймолодшому лауреату Фредеріку Г. Бантінгу на момент отримання нагороди виповнилося 32 роки. Він отримав премію з медицини 1923 року за відкриття інсуліну.
Найстаршому науковцю було 87 років — це Пейтон Рауса. Він отримав премію з медицини в 1966 році за відкриття вірусів, що викликають пухлини.
2 жовтня у Стокгольмі (Швеція) та Осло (Норвегія) стартував Нобелівський тиждень. Першим оголошували лауреата в галузі фізіології й медицини, далі стануть відомі імена переможців у галузі фізики, хімії, літератури, миру та економіки.
Нобелівська премія є однією з найпрестижніших міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства.
Нагадаємо, у гумхабі у Вінниці відкрили гінекологічний кабінет.
- 518 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На Рівненщині ВПО поновили виплати після втручання омбудсмана
- 18:00 Зеленський підписав закон про забезпечення прав і свобод ВПО: які зміни передбачені
- 17:00 Для ВПО доступні місця для тимчасового проживання у 15 областях України
- 16:00 Сили оборони уразили склад боєприпасів окупантів на Луганщині
- 15:00 Засновнику агрофірми повідомили про підозру через бізнес на ТОТ Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У програмі житла для ВПО 60+ проведуть додатковий розіграш: чому з'явилися вільні кошти 17.07.2026 переглядів: 1563
- Втягнув підлітка з Луганщини у сексуальну експлуатацію: киянину повідомили про підозру 15.07.2026 переглядів: 1261
- У Бойко з'явилася нова заступниця 16.07.2026 переглядів: 1080
- Пішов з життя сіверськодончанин, який захищав Україну у складі стрілецького полку поліції 15.07.2026 переглядів: 792


Зеленський підписав закон про забезпечення прав і свобод ВПО: які зміни передбачені
Засновнику агрофірми повідомили про підозру через бізнес на ТОТ Луганщини
Обирають переможця регіонального рейтингу у номінації «МОЛОДІЖНИЙ ПРОРИВ ЛУГАНЩИНИ» (форма для голосування)
