Українці зараз більш готові говорити про шляхи припинення війни, ніж минулоріч, — WP
Українці зараз готові говорити більш відкрито про шляхи припинення війни, ніж минулого року.
Про це пише у своїй статті для The Washington Post журналіст і письменник Девід Ігнасіус, який нещодавно відвідав Україну.
Він поспілкувався з представниками уряду, з народними депутатами, дипломатами і представниками влади на Харківщині. Дехто, такі як нардеп Олексій Гончаренко, вважають, що Україна має вимагати від НАТО гарантій безпеки для тих територій країни, які контролює уряд.
Інші парламентарі, такі, як Марія Мезенцева, вважають, що треба воювати доки не буде звільнена вся територія України включно з Кримом. Олена Хоменко, яка є членом зовнішньополітичного комітету парламенту, погоджується, що Україна має боротися, поки не відновить суверенітет на всій своїй пострадянській території 1991 року. "Ми не можемо відмовитися від Криму", – наполягає вона.
Ігнасіус про цю розмову пише, що Геращенко майже кричав і відповів: "Ми всі хочемо всього. Але це реальний світ, і ми повинні приймати рішення, виходячи з реальних варіантів. У нас немає необмеженого часу, і у нас немає необмежених людей".
Чиновники українського оборонного відомства, з якими спілкувався Ігнасіус, визнають, що Україна на 100% залежить від США. "Я не думаю, що ми скоро закінчимо війну", – каже полковник Геннадій Коваленко, чиновник Міноборони.
Ігнасіус пише, що у справедливих конфліктах найкраща стратегія, безсумнівно, — це продовжувати курс, особливо коли люди починають впадати у відчай.
"І якщо в України є воля продовжувати, а Сполучені Штати та їхні партнери залишаються твердими у своїх зобов’язаннях щодо підтримки, тоді "стільки, скільки потрібно" — це правильний курс. Але якщо Україна серйозно сумнівається, чи зможе вона вижити в боротьбі, яка може тривати багато років, тоді їй потрібно подумати про спосіб заморозити цей конфлікт на власних умовах — з гарантією безпеки від Сполучених Штатів як частину цієї угоди", - вважає він.
"Україна не проситиме миру. Як багато людей казали мені цього тижня, це надто особисте. Як наддержава Сполучені Штати можуть спробувати спрямувати цей конфлікт на врегулювання, яке захистить Україну і не винагородить російську агресію. Але не вимагайте від українців відмовитися від своєї справи. Вони цього не зроблять", - підсумував він.
Нагадаємо, ексголова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі вважає, що війна в Україні триватиме, доки одна чи інша сторона не досягне політичних цілей війсковими засобами, або обидві сторони не вирішать, що вони не можуть досягти цих цілей і сядуть за стіл переговорів.
Професор Школи перспективних міжнародних досліджень імені Генрі Кіссінджера Університету Джонса Гопкінса та член Ради з питань зовнішньої політики Держдепу США Хел Брендс вважає, що бойові дії в Україні цілком можуть затягнутися до 2025 року або навіть довше, створюючи нові виклики на новому етапі війни.
- 547 переглядів
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 Вразливість перед зимою: при температурах нижче нуля Україна "стикається з суворими і смертоносними зимовими...
- 10:00 ЛОВА: на окупованій Луганщині утричі скоротилася кількість бригад «швидких», росіяни блокуватимуть інформацію про VPN-...
- 09:39 Reuters: Україна втратила майже половину територій на Курщині
- 09:00 Ворог намагався прорвати українську оборону поблизу чотирьох сіл на Луганщині
- 18:00 Буткевич розповів, як отримав від окупантів статтю за нібито обстріл будинку у Сіверськодонецьку
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11188
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5351
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 4001
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1077