Розробник українських ракет КБ "Луч" розповів, як перевірки загрожують роботі оборонних підприємств
ДП "ДержККБ "ЛУЧ" - розробник українських ракет - публічно звернувся до Кабінету міністрів та Верховної Ради і просить ввести мораторій на проведення, в тому числі Держаудитслужбою (ДАСУ), перевірок підприємств ОПК до припинення воєнного стану на території України.
Про це йдеться у повідомленні ДП "ДержККБ "ЛУЧ" у Facebook.
Підприємство стверджує, що ДАСУ вже тричі перевіряло їхню діяльність, що "викликає здивування та відволікає людські ресурси від розробки та виробництва озброєння".
Держаудитслужба ще раніше звернулася до Міноборони із вимогою про стягнення отриманого ДП "ДержККБ "ЛУЧ" прибутку.
"Через 10 днів після публічного звернення нашого підприємства щодо хибності висновків Держаудитслужби та пов’язаних з цим загроз, 29 вересня Державна аудиторська служба розпочала ревізію "окремих питань" діяльності ДП "ДержККБ "ЛУЧ", в тому числі щодо включення прибутку до складу ціни на нашу продукцію", - йдеться у повідомленні підприємства.
Воно наголошує, що "за власні обігові кошти розробляє нові системи озброєння, ліквідовує наслідки ракетних ударів, відновлює та замінює пошкоджене обладнання та продукцію, здійснює релокацію виробництва та нарощує виробничі потужності".
"Ці обігові кошти формуються прибутком, отриманих в тому числі від державних контрактів. Дозволений розмір прибутку прямо передбачений постановою №363 від 3 березня 2021 року, чинною і зараз. Вимога Держаудитслужби щодо повернення прибутку є критичною для діяльності підприємства і ставить під питання виживання оборонно-промислового комплексу", - наголошується у повідомленні.
"Дії ДАСУ щодо вилучення ресурсів у підприємств ОПК суперечать державній політиці та призведуть до критичних наслідків", - попереджає ДП "ДержККБ "ЛУЧ".
Що відповідає ДАСУ
ДАСУ вважає, що звинувачення на її адресу є безпідставними, пише Liga.
"Державна аудиторська служба України жодних відносин з постачальниками не має, нічого від них не вимагає і не може вимагати. Ми після проведення ревізії лише звернулися з вимогою до Міноборони увідповіднити контракти до вимог постанови №335. З вимогою повернути кошти до жодного підприємства Держаудитслужба не зверталася", – сказав заступник голови служби Станіслав Патюк.
Постанова Кабміну №335 від березня 2022 року, про яку говорив Патюк, дійсно не передбачала прибутку постачальників. Він пояснив, що цей документ дозволив виконавцям підписувати договори з Міністерством оборони за спрощеними механізмами – без ускладнених процедур закупівлі. Виконавці отримували від держави наперед до 100% передплати вартості кожного такого контракту.
"У березні минулого року, коли російська армія стояла в Бучі та Ірпені, йшлося не про отримання підприємствами прибутку, а про виживання людей та країни загалом. І державні контракти дозволяли підприємствам працювати, сплачувати податки та зарплату працівникам, але без отримання прибутку", – сказав Патюк.
Для нових контрактів це питання не є актуальним, бо ситуацію врегулювали новою постановою у липні 2023 року.
Довідка: ДП "Державне київське конструкторське бюро "Луч" створено в 1965 році як основний розробник у СРСР автоматизованих систем контролю та діагностики спеціальної авіаційної техніки. Є одним з провідних розробників складових частин комплексів авіаційного та протитанкового озброєння України.
КБ "Луч" є розробником, зокрема, ПТРК "Скіф", "Стугна-П", "Корсар", крилатих ракет "Нептун", зенітних ракет "Корал", ударних безпілотників тощо.
- 445 переглядів
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:23 В ISW заявили, що росії бракує коштів на війну проти України
- 10:00 Вразливість перед зимою: при температурах нижче нуля Україна "стикається з суворими і смертоносними зимовими...
- 10:00 ЛОВА: на окупованій Луганщині утричі скоротилася кількість бригад «швидких», росіяни блокуватимуть інформацію про VPN-...
- 09:39 Reuters: Україна втратила майже половину територій на Курщині
- 09:00 Ворог намагався прорвати українську оборону поблизу чотирьох сіл на Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11189
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5352
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 4001
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1077