В Україні керівники військкоматів за півроку збагатилися на 255 млн грн
НАЗК виявило необґрунтовані активи або ознаки незаконного збагачення у керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) на понад 255 млн грн.
Про це повідомляє пресслужба НАЗК, зазначаючи, що цю суму виявили лише за останні пів року у воєнкомів, матеріали справ стосовно яких передано до відповідних органів.
Агенція нагадує, що у липні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику Одеського обласного ТЦК Євгену Борисову за незаконне збагачення на понад 188 млн грн та умисне ухилення від несення служби.
"Колишній одеський воєнком став відомим після журналістського розслідування про те, що його мати минулого року стала власницею вілли в Іспанії вартістю 3,7 млн євро. НАЗК за результатами моніторингу способу життя виявило у власності його дружини, матері та тещі ще й коштовний автопарк", - зазначається у повідомленні.
Крім того, у поле зору НАЗК потрапив його підлеглий (заступник начальника ТЦК – начальник сектору комплектування Одеського обласного ТЦК) Денис Галушко.
"Моніторинг способу життя воєнкома виявив ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про його незаконне збагачення на понад 14 млн грн. Його близькі особи – дружина, мати, теща і син – стали власниками дороговартісного автопарку та нерухомості, не маючи на це доходів із законних джерел. НАЗК затвердило обґрунтований висновок стосовно Галушка та надіслало його до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону", - зазначається у повідомленні.
У жовтні НАЗК виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про незаконне збагачення начальника Малиновського районного ТЦК Одеси Вячеслава Кушнерова на суму майже 47 млн грн.
"У власності його дружини, матері, тещі та сина була виявлена нерухомість та автопарк. Декларант не скористався своїм правом пояснити Національному агентству джерела походження усіх зазначених коштів, тож НАЗК направило матеріали справи до СУ ГУНП в Миколаївській області для притягнення його до кримінальної відповідальності", - повідомляє НАЗК.
НАЗК також виявило ознаки незаконного збагачення на майже 8,5 млн грн і у керівника Дніпропетровського обласного ТЦК Анатолія Пікала. Його батько та дружина впродовж останніх років набули рухоме та нерухоме майно за кошти, законність походження яких довести не змогли. Справу передано до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
Заступник начальника Полтавського обласного ТЦК також набув необґрунтованих активів, які виявило НАЗК. Різниця між вартістю набутого майна та законними доходами родини становить понад 1,8 млн грн. Матеріали справи передано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Ще одним посадовцем, щодо якого НАЗК провело моніторинг способу життя, став начальник Самбірського районного ТЦК Львівської області. Встановлено, що декларант та його дружина впродовж 2020-2022 років придбали низку об’єктів нерухомого майна. Різниця між вартістю активів та офіційними доходами родини становить понад 4,4 млн грн. Матеріали передано до САП для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.
Таким чином, повідомляє агенція, під час проведення моніторингу способу життя керівників ТЦК виявлені необґрунтовані активи та ознаки незаконного збагачення на 255 млн 629 тис. грн.
НАЗК наголошує, що однією з найпоширеніших корупційних практик, яка створює умови для незаконного збагачення воєнкомів, є хабарі за уникнення мобілізації за допомогою рішення ВЛК.
"Мінімізація корупційних ризиків можлива передусім за допомогою цифровізації усіх відповідних процесів, внесення до Єдиного реєстру військовозобов’язаних повної та достовірної інформації, а також обміну інформацією між усіма реєстрами", - зазначає агенція.
Нагадаємо, станом на серпень повідомлялося, що ДБР розслідує 112 проваджень щодо посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). За результатами цієї роботи 15 обвинувальних актів вже направили до суду.
- 354 перегляди
Читайте також:
- У Дніпрі луганські ВПО можуть отримати консультації юристки щодо компенсації за зруйноване житло в окупації
- Окупанти змушують пенсіонерів Луганщини дивитися пропаганду про “перемогу” у Другій світовій війні, – Спротив
- Авіатехники Повітряних сил кажуть, що 218 спеціалістів переводять у піхоту: Генштаб ЗСУ прокоментував
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Вироби-сувеніри сіверськодонецьких школярів направили на Всеукраїнський конкурс
- 18:00 У Дніпрі луганські ВПО можуть отримати консультації юристки щодо компенсації за зруйноване житло в окупації
- 17:19 В Україні у середу ще поморозить, а потім "мінуси" перейдуть у відлигу
- 17:00 Окупанти змушують пенсіонерів Луганщини дивитися пропаганду про “перемогу” у Другій світовій війні, – Спротив
- 16:05 Авіатехники Повітряних сил кажуть, що 218 спеціалістів переводять у піхоту: Генштаб ЗСУ прокоментував
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Шуляк заявила, що тимчасове житло для ВПО лише поглиблює проблеми й розповіла про новий кейс 07.01.2025 переглядів: 1693
- В окупованому Сіверськодонецьку люди на Різдво стояли у чергах за борщем у пакетах (ВІДЕО) 13.01.2025 переглядів: 1432
- Померла директорка сіверськодонецької 18-ї гімназії 12.01.2025 переглядів: 1217
- У Дрогобичі поховали захисника з Луганщини 09.01.2025 переглядів: 1206