СБУ повідомила про підозру радниці ватажка «лнр» Пасічника
Служба безпеки зібрала доказову базу на «міністерку молодіжної політики рф» у тимчасово окупованій частині Луганщини Юлію Величко. Раніше вона була радницею у ватажка самопроголошеної «лнр» Леоніда Пасічника та агітувала місцеву молодь підтримати російських загарбників після початку повномасштабного вторгнення рф.
Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.
За інформацією, на цю «посаду» фігурантку призначили у червні 2023 року. Вона координує діяльність створеного рф «молодіжного парламенту лнр».
«Це загарбницька псевдоустанова, яка в публічній площині має створювати ілюзію підтримки кремлівського режиму з боку юних мешканців захопленої Луганщини», – пояснили в СБУ.
Крім того, жінка організовувала відбір «кандидатів» серед місцевих колаборантів до «молодіжного парламенту при держдумі рф» у москві.
Як зазначають українські правоохоронці, там юні «делегати» проходять ідеологічну «обробку» на користь кремля та отримують «методички» щодо залучення своїх однолітків з окупованого Донбасу до агресивної війни проти України.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Юлії Величко про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Наразі фігурантка переховується від правосуддя на тимчасово окупованій частині на сході України. У зв’язку з цим тривають комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини проти України.
Зловмисниці загрожує до 10 років тюрми.
Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Нагадаємо, прокурори Луганської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно «голови» «лнр» леоніда пасічника.
- 637 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Від 50 до 200 тис. грн: ВПО зі Старобільщини можуть отримати компенсацію першого внеску за «єОселею»
- 18:00 У столиці відкрили перший комунальний хаб підтримки ВПО та біженців
- 18:00 Прессекретар Луганського загону Олександр Трохимець: «Іноді було більше моментів, коли треба було вести вогонь, ніж...
- 17:00 Ще двом лисичанам призначили компенсацію першого внеску за програмою «єОселя»
- 16:00 У релокованому луганському виші обрали ректора
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 1788
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1569
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1451
- Вночі в окупованому Сіверськодонецьку було гучно: що відомо 10.06.2026 переглядів: 1214


У столиці відкрили перший комунальний хаб підтримки ВПО та біженців
У релокованому луганському виші обрали ректора
СБУ заочно повідомила про підозру тюремнику з окупованої Луганщини, який катував полонених
