За збитки у 3 мільйони судитимуть заступника керівника Сєвєродонецької МВА та шістьох директорів місцевих шкіл
Прокурори Луганської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно заступника керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації та шістьох директорів місцевих шкіл. Посадовцю інкримінують службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України), а директорам ‒ службове підроблення документів (ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України).
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Слідство встановило, що навесні 2022 року під час обстрілів з боку окупаційних військ рф чиновник мав проконтролювати виконання заходів щодо поповнення запасів продовольства для дітей та інших мешканців, які тимчасово перебували у сховищах освітніх закладів Сєвєродонецька.
Для цього Управління освіти адміністрації уклало сім контрактів на закупівлю відповідних товарів.
“Керівниця Управління підписувала вказані договори в іншому регіоні країни та вносила до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про обсяги поставлених м’ясних продуктів, які фактично не проводились”, – пояснили у прокуратурі.
Крім того, шестеро директорів місцевих шкіл Сєвєродонецька підписали акти списання вищезазначених товарів.
Унаслідок таких дій місцевому бюджету завдали збитків у розмірі понад 3 мільйонів гривень.
Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювали співробітники 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
У прокуратурі також повідомили, що раніше начальниці Управління освіти Сєвєродонецької МВА Луганської області повідомили про підозру у розтраті майна та службовому підробленні документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України), а підприємиці, яка діяла нібито від імені постачальників харчових продуктів ‒ пособництво в розтраті (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України).
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд відсторонив заступника голови Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олега Кузьмінова від посади на 2 місяці (до 23 серпня 2023 року). До цього йому повідомляли про підозру у службовій недбалості щодо роботи гуманітарного штабу у Сєвєродонецьку.
Навесні 2022 року Кузьмінов повинен був проконтролювати поповнення резерву харчових продуктів для дітей та інших мешканців, що тимчасово перебували у сховищах закладів освіти Сєвєродонецька під час артобстрілів.
Пізніше він подав апеляцію щодо рішення відсторонення від посади, однак Дніпровський апеляційний суд її не задовольнив.
- 2184 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:07 Військовим з Кремінської громади виплатили понад 8,5 млн грн допомоги
- 11:00 “Помста” уразила майже 200 місць дислокації ворога
- 10:04 Сіверськодонецький боксер переміг у турнірі в Івано-Франківську
- 09:00 ЛОВА: у Лисичанську немає опалення, у Сіверськодонецьку протікають дахи після ремонтів
- 08:45 Окупанти на сході атакували 16 разів
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Допомога ВПО, виплати на дітей і соцстандарти: що зміниться з 1 січня 2026 року 01.01.2026 переглядів: 699
- Зимова підтримка 6500: понад 370 тисяч українців вже отримали кошти 02.01.2026 переглядів: 631
- Скільки луганських чиновників стали киянами, закарпатцями, одеситами та херсонцями 30.12.2025 переглядів: 546
- Що змінилося для ВПО у 2025 році: житлова політика, компенсації та підтримка 29.12.2025 переглядів: 541


ЛОВА: у Лисичанську немає опалення, у Сіверськодонецьку протікають дахи після ремонтів
Окупанти на сході атакували 16 разів
Перший заступник Харченка перед Новим роком отримав понад 150 тис. грн зарплати