16 листопада: Яке сьогодні свято, прикмети і традиції

16 листопада: Яке сьогодні свято, прикмети і традиції

Сьогодні, 16 листопада, відзначають Міжнародний день фламенко, Всесвітній день книги рекордів Гіннеса, Всесвітній день рукоділля, Міжнародний день боротьби з анорексією, Міжнародний день філософії. В Україні святкують День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

День працівників радіо, телебачення та зв’язку

Ідея про впровадження професійного свята з’явилася в 1994 році. Саме тоді працівники Укртелерадіокомпанії запропонували урядові знайти день для святкування і отримали підтримку цієї ініціативи. День святкування було обрано на честь дня першого радіоефіру в Україні – 16 листопада 1924 року.

Перший прямий ефір в Україні відбувся у 1939 році. У київській телестудії було проведено сорокахвилинну трансляцію, під час якої радянські глядачі мали змогу спостерігати портрет Серго Орджонікідзе.

Всесвітній день книги рекордів Гіннеса

Свято започаткували у 2005 році, дата обрана на честь дня, коли Книга рекордів Гіннеса здобула титул найбільш продаваної книги з авторськими правами.

Ідея концепції Книги рекордів належить Х’ю Біверу, який був директором пивоварні в Ірландії та часто чув суперечки щодо різних рекордів і питань від своїх відвідувачів. Тому в 1951 році Бівер вирішив, що відповіді на різноманітні запитання можна записувати у спеціальну книгу. До речі, назва Книги перейнята від назви пивоварні (Arthur Guinness Son&Co).

Перша Книга рекордів Гіннеса побачила світ 27 серпня 1955 року і складалася зі 198 сторінок, вже до Різдва книга стала абсолютним бестселером у Великобританії.

Міжнародний день філософії

Міжнародний день філософії відзначають у третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО. Філософія — це особлива форма пізнання світу, що вивчає найбільш загальні суттєві характеристики і фундаментальні принципи реальності і пізнання, буття людини, відносин людини і світу

Сенс цієї дати полягає в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, які відбуваються зараз, долучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства з приводу викликів, що постають перед соціумом сьогодні.

Традиції 16 листопада: Матвіїв день

У цей день православні віряни згадують одного з апостолів Левія Матвія, який збирав податки, а потім увірував у Христа. Матвія вважають покровителем всіх творчих людей, а також тих, хто має справу з грошима. Його просять про сприяння у фінансових справах і натхнення для тих, хто пише. Також вважається, що апостол допомагає боротися зі спокусами і зміцнює віру в людей.

На Матвія було заведено ходити у гості до родичів і друзів і збиратися за столом з пісними стравами. В цей день не варто бути жадібним, заздрити і відмовляти в допомозі нужденним. Також слід утриматись від перерахування дрібних грошей, люди вірили, що тоді увесь рік буде фінансова скрута.

Прикмети 16 листопада:

  • сніг, який випав цього дня, може пролежати до самої весни;
  • чим тепліша погода, тим холоднішою буде зима;
  • низько пливуть хмари на небі — чекайте на холод;
  • за вікном іде дощ — зима буде вогкою, але теплою;
  • морозний день вказує на те, що і зима буде суворою;
  • сильний вітер — до сніжної та холодної зими.

Іменини 16 листопада: Матвій, Дмитро, Іван, Василь, Михайло, Віктор.