Європейці готові допомогти із житлом луганським переселенцям

Європейці готові допомогти із житлом луганським переселенцям

Швеція та Франція готові допомогти кільком громадам із забезпеченням луганчан модульним житлом. Німці зацікавилися проєктом підприємства з переробки будівельного сміття у Сєвєродонецькій громаді.

Про це йшлося на засіданні регіонального Офісу відновлення та розвитку, повідомляє Луганська ОВА.

За інформацією, наразі шість громад Луганщини мають ряд проєктів відновлення тимчасово окупованих територій з підтримкою конкретних донорів.

Одним із найсуттєвіших кроків, завдяки яким вдалося досягти цього, стала участь луганської делегації у виставці-конференції «ReBuild Ukraine 2023». Вона відбулася 14-15 листопада у Варшаві. Триває робота з відповідною документацією.

«Частину вже можна проваджувати - зокрема проєкти, які стосуються надання гуманітарної допомоги, підтримки внутрішньо переміщених осіб, забезпечення житлом. Але й до деокупації ми маємо бути готові. Часу на пошук та погодження у нас просто не буде», - наголосив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Так, Швеція та Франція готові допомогти одразу кільком громадам із забезпеченням модульним житлом луганчан, а також в питаннях отримання систем альтернативних видів енергії.

Крім того, Швеція має досвід спорудження мобільних водоочисних станцій, які можуть забезпечувати питною водою до 6 тисяч людей.

Сєвєродонецька громада опрацьовує технічну документацію за проєктом створення підприємства з переробки будівельного сміття. Зазначається, що втілення проєкту дозволить не лише «прибрати» брухт з вулиць, а й переробити його на новий будівельний матеріал.

Зацікавилася цим проєктом компанія з Німеччини. З японською компанією є домовленості щодо постачання біогазових конструкцій, які забезпечать тепло після деокупації.

Нагадаємо, голова Луганської обласної державної адміністрації Артем Лисогор підсумував, як пройшла ІІ міжнародна виставка-конференція, що відбулася в рамках форуму «ReBuild Ukraine».

Підпишись на наш Телеграм