В Україні спростять проходження ВЛК для поранених військових: що зміниться
В Україні розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців.
Про це повідомляє Міноборони.
"Пораненому військовому більше не треба возити документи особисто до військової частини після рішення ВЛК про відпустку або непридатність", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що відтепер заклади охорони здоров’я можуть обмінюватися документами з військовими частинами й ТЦК та СП через систему електронного документообігу:
- довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
- постанову ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
- постанову ВЛК про непридатність до військової служби;
- інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.
"Вже зараз систему електронного документообігу розгорнуто у більшості військових частин, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію", - зазначається у повідомленні.
Міноборони пояснює, що документи про рішення ВЛК щодо відпустки або про непридатність за станом здоровʼя в електронному вигляді до військової частини направить заклад охорони здоровʼя, а військовослужбовець після цього може одразу їхати до ТЦК та СП за місцем проживання або відпустки.
"Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до ТЦК та СП. Так само заклад охорони здоров’я може отримувати додаткові документи, необхідні для формування висновку ВЛК з військової частини – наприклад довідку про обставини травми. Варто лише відправити електронний запит", - зазначається у повідомленні.
Для передачі електронних документів потрібно надати свою згоду на обробку персональних даних в закладі, звідки направлятимуться документи.
Нагадаємо, у вересні видання ZN.ua опублікувало репортаж із заголовком: "Обмежено придатні до військової служби. Навіщо вони у військових частинах?".
У ньому йдеться про те, що на Житомирщині у занедбані хати розселили близько 40 "обмежено придатних" і "недореабілітованих" позаштатників — так званий резервний батальйон. Також там живуть і поранені військові після реабілітації, які через це не мають змогу відновити здоров'я.
ZN.ua побував на цих хуторах на Житомирщині і поспілкувався з пораненими військовими Ігорем і Володимиром, яким "дозволили жити в селі — в напівзанедбаному будинку насінної станції". В обох зі здоров’ям — серйозні проблеми.
Читайте також: Мобілізацію в ЗСУ довірять двом найбільшим кадровими компаніями України, — The Guardian
- 359 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:45 Польща планує вивести з "глухого кута" процес вступу України в ЄС, — Туск.
- 15:00 На окупованій Луганщині ще одним “міністром” призначили росіянина
- 14:55 За три роки повномасштабної війни з України виїхали 3 млн громадян і не повернулися
- 14:00 Бюджет Луганщини скоротився майже в десять разів, – Лисогор
- 13:59 Обіцянка Трампа завершити війну рф в Україні за один день була передвиборчим блефом, - Reuters
Найпопулярніші новини за тиждень:
- В окупованому Сіверськодонецьку люди на Різдво стояли у чергах за борщем у пакетах (ВІДЕО) 13.01.2025 переглядів: 1524
- Померла директорка сіверськодонецької 18-ї гімназії 12.01.2025 переглядів: 1258
- У Дрогобичі поховали захисника з Луганщини 09.01.2025 переглядів: 1222
- Юлія Іоффе позбавили звання “Почесний громадянин міста Сєвєродонецька” 10.01.2025 переглядів: 1160