В Україні спростять проходження ВЛК для поранених військових: що зміниться
В Україні розробили зміни до законодавства, які дозволяють спростити процеси, пов’язані з проходженням військово-лікарської комісії (ВЛК) для поранених військовослужбовців.
Про це повідомляє Міноборони.
"Пораненому військовому більше не треба возити документи особисто до військової частини після рішення ВЛК про відпустку або непридатність", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що відтепер заклади охорони здоров’я можуть обмінюватися документами з військовими частинами й ТЦК та СП через систему електронного документообігу:
- довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
- постанову ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
- постанову ВЛК про непридатність до військової служби;
- інші документи, необхідні для формування рішення ВЛК.
"Вже зараз систему електронного документообігу розгорнуто у більшості військових частин, ТЦК та СП, а також у військових госпіталях і цивільних закладах охорони здоров’я, де поранені військовослужбовці проходять військово-лікарську комісію", - зазначається у повідомленні.
Міноборони пояснює, що документи про рішення ВЛК щодо відпустки або про непридатність за станом здоровʼя в електронному вигляді до військової частини направить заклад охорони здоровʼя, а військовослужбовець після цього може одразу їхати до ТЦК та СП за місцем проживання або відпустки.
"Військова частина, своєю чергою, після опрацювання рішення ВЛК, надсилає відповідні документи для військовослужбовця безпосередньо до ТЦК та СП. Так само заклад охорони здоров’я може отримувати додаткові документи, необхідні для формування висновку ВЛК з військової частини – наприклад довідку про обставини травми. Варто лише відправити електронний запит", - зазначається у повідомленні.
Для передачі електронних документів потрібно надати свою згоду на обробку персональних даних в закладі, звідки направлятимуться документи.
Нагадаємо, у вересні видання ZN.ua опублікувало репортаж із заголовком: "Обмежено придатні до військової служби. Навіщо вони у військових частинах?".
У ньому йдеться про те, що на Житомирщині у занедбані хати розселили близько 40 "обмежено придатних" і "недореабілітованих" позаштатників — так званий резервний батальйон. Також там живуть і поранені військові після реабілітації, які через це не мають змогу відновити здоров'я.
ZN.ua побував на цих хуторах на Житомирщині і поспілкувався з пораненими військовими Ігорем і Володимиром, яким "дозволили жити в селі — в напівзанедбаному будинку насінної станції". В обох зі здоров’ям — серйозні проблеми.
Читайте також: Мобілізацію в ЗСУ довірять двом найбільшим кадровими компаніями України, — The Guardian
- 411 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 Триває опитування жителів Сєвєродонецької громади: потреби у житлі та працевлаштуванні ВПО
- 09:00 ЛОВА: Окупанти переклали роботу силовиків на батьківські патрулі й згубили чергову шахту на Луганщині
- 08:39 Ворог атакував на Луганщині за підтримки авіації
- 08:00 Головні новини на ранок, 2 липня: США не поставляє Україні ракети ППО, Макрон говорив з путіним, Буданов дав пораду...
- 19:00 Сіверськодончанам пропонують поселитися у МТП у Самарі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупована Луганщина готова прийняти поїзди з «великої росії». Але є моменти 28.06.2025 переглядів: 25754
- «ВПО, які вже інтегрувалися, не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок», - Харченко 30.06.2025 переглядів: 7446
- При відбитті атак російських “шахедів” загинув український пілот F-16 29.06.2025 переглядів: 4657
- Загарбники не визнаватимуть українські документи на нерухомість з 2022 року. На Луганщині мобілізуватимуть без паспорту рф 25.06.2025 переглядів: 3148