Родина луганських переселенців на Полтавщині розвиває власну справу з сироваріння
Родина Блонських – Марина та Олександр – переїхали до Вовнянки Миргородського району з Луганська 2015 року. Відтоді вони розпочали власну справу з виготовлення сирів.
Про це повідомляє Полтавська ОВА.
«У нас взагалі не було ніяких інвестицій, щоб вкладати у свою справу. Ми навіть на позичені гроші купували перше молоко, з якого почали варити сир. Саме започаткування власної справи було за рахунок першого гранту. Він був для внутрішньо переміщених осіб. Ми подали заявку. Був захист у Полтаві. Комісія повірила в нашу справу. Нам надали цей грант», – згадує Марина Блонська.
Нині родина Блонських тримає близько 100 кіз, з яких 40 є дійними. З молока виготовляють 5 видів крафтового сиру без штучних домішок.
«Чан для варіння сиру ми зробили з підручних матеріалів. Купили ємність на 300 літрів. Місцеві майстри зробили під неї змієвик на дровах. Ми від класики не відходимо. Працюємо за технологією французьких, італійських крафтових сироварень», – розповів Олександр Блонський.
Консерванти не використовують. Сир Блонських – лише молоко та сіль.
«Виробляли сири, що визрівали 3, 6, 9, 12 місяців. Формат пармезану. Це був наш основний продукт, який ми закладали у визрівання до року. Нині виробляємо молоді сири, чисто козині. А тверді, чи екстратверді – це суміші. Коров’яче молоко ми докуповуємо. Наразі екстратверді сири ми не виробляємо, бо наше сирне сховище перетворилося з лютого 2022-го на сімейне бомбосховище», – зазначив Олександр.
Окрім виготовлення крафтової продукції, родина створила куточок зеленого сільського туризму «Садиба родини Блонських». Приймають екскурсії, облаштували дегустаційну залу, проводять майстер-класи.
Цього року підприємці взяли участь у Комплексній обласній програмі підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023-2024 роки, яка розрахована на допомогу релокованому бізнесу.
«Ця програма передбачає компенсацію 50% від закупленого обладнання. Ми купували додаткове навісне обладнання для трактора. Він є великим помічником на нашій фермі. Ми дізналися про цю програму. Вирішили подати заявку. Зібрали усі документи. І нас відібрали», – говорить Марина Блонська.
Нагадаємо, раніше ми писали історію про те, як родина переселенців з Сєвєродонецька рік жила за кордоном, але повернулась й розвиває власну справу з виготовлення м’ясної продукції на Київщині та підтримує ЗСУ.
- 596 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Лисогор призначив стипендії перспективним та провідним спортсменам Луганщини
- 18:00 Передав окупантам активи «Укрзалізниці»: оголосили вирок директору локомотивного депо з Луганщини
- 17:40 путін розповів про довірливі стосунки з Трампом і поскаржився на Зеленського
- 17:00 росіяни обмежують переміщення українців окупованими територіями, – “Жовта Стрічка”
- 16:41 56,5% українців вважають Зеленського і ОП відповідальними за подолання корупції, - НАЗК
Найпопулярніші новини за тиждень:
- “Такого ніколи не було”: у Сіверськодонецьку невдоволені ставленням окупантів до бізнесу 21.01.2025 переглядів: 5114
- Начальник Сєвєродонецької МВА назвав розмір своєї зарплати 21.01.2025 переглядів: 1715
- Яке ставлення до переселенців та жителів ТОТ в Україні: результати соцопитування КМІС 22.01.2025 переглядів: 1423
- На війні загинув нацгвардієць з Луганщини 23.01.2025 переглядів: 1290