На окупованій Херсонщині у будинках досі лежать тіла місцевих, які потонули після підриву Каховської ГЕС

На окупованій Херсонщині у будинках досі лежать тіла місцевих, які потонули після підриву Каховської ГЕС

На лівобережній Херсонщині у селищі Гола Пристань у будинках досі лежать тіла місцевих мешканців, які потонули під час повені через підрив греблі Каховської ГЕС 

Про це повідомила начальниця Голопристанської МВА Світлана Лінник, пишуть "Новини Приазов'я".

Вона зазначила, що російські окупанти не розбирають завали і не дістають тіла.

"Не дістають, не розбирають завали, так ті руїни лишаються, тіла загиблих так і залишаються під завалами. Там дуже багато ще людей, які лежать під завалами у своїх власних оселях. Це і міське і сільське населення. Це величезна кількість таких ось будинків і людей, які зникли, і родичі яких шукають", – сказала Лінник.

За офіційними даними й підтвердженими фактами, які відомі українській владі, у Голій Пристані загинуло 10 людей, проте реальна кількість загиблих може бути значно більшою, зазначила Лінник.

Підрив Каховської ГЕС і повінь

Окупаційні війська рф близько 2:50 ночі 6 червня 2023 року підірвали греблю Каховської ГЕС, що призвело до зниження води у Каховському водосховищі і затопленню лівобережної Херсонщини, яка окупована росією, і правобережної Херсонщини, яку відбили ЗСУ.

За даними "Укргідроенерго", підрив відбувся всередині ГЕС, у машинній залі електростанції, відновленню вона вже не підлягає. Незадовго до цих подій повідомлялося про те, що росіяни мінують греблю ГЕС.

6 червня МВС України заявили про евакуацію населених пунктів Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, мікрорайон Херсона Корабел.

Натомість російська сторона евакуацію почала проводити запізно, хоча населені пункти на лівобережжі Херсонщини постраждали найбільше, вода доходила до дахів будинків. Агентство Associated Press з'ясувало, що окупаційна влада занижувала кількість загиблих під час повені, спричиненої руйнуванням греблі Каховської ГЕС.

За даними розслідування, кількість загиблих становить щонайменше сотні людей в одному лише місті Олешки. На той час воно було одним із найбільш густонаселених і постраждалих від повені районах – близько 16 тисяч жителів.