Кабмін змінив правила бронювання військовозобов'язаних працівників ВПК

Кабмін змінив правила бронювання військовозобов'язаних працівників ВПК

Уряд вніс зміни до постанови, якою регулюються питання бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, щодо бронювання працівників підприємств оборонно-промислового комплексу.

Про це йдеться на сайті уряду.

Згідно з ухваленим рішенням, військовозобов’язані працівники підприємств, установ та організацій, визначених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:

  • незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;
  • без обмежень щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

“Відтепер підприємства оборонно-промислового комплексу зможуть бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності. Це дозволить посилити потенціал оборонно-промислового комплексу та забезпечити оборонним підприємствам можливість стабільно працювати і нарощувати обсяги виробництва”, -  заявив заступник Міністра економіки України Ігор Фоменко.

Нагадаємо, наприкінці грудня повідомлялося, Кабмін готує оновлену процедуру бронювання працівників, яка увійде до пакетних змін щодо мобілізації. Ідея полягає у тому, щоб змінити підходи до бронювання і зробити їх більш зрозумілими та прозорими.

В контексті чинної системи бронювань, було зазначено кілька аспектів:

  • забронювати можна до 50% від військовозобов’язаних;
  • на місяць бронюються ті, у кого є неточності в даних (тобто, вони потребують уточнення);
  • на 6 місяців - у кого все в порядку;
  • якщо людина не стоїть на військовому обліку - вона заброньованою бути не може;
  • бронювання підприємству надається на час поки його визначено критично важливим (наразі такий статус дається на 1 рік).