Зеленський — Заходу: "Заклик " не ескалюйте" війну з рф призвів до загибелі багатьох воїнів"
Президент Володимир Зеленський, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, заявив, що заклик до України з боку Заходу "не ескалюйте" війну з рф, призвів до загибелі багатьох досвічених воїнів.
Зеленський у своїй промові нагадав, що ці заклики лунали і до повномасштабного вторгнення.
"До повномасштабного вторгнення ми постійно чули "не ескалюйте". Ми чули багато про деескалацію, про санкції. А нам казали, не загострюйте цей конфлікт. Після 24 лютого саме ця концепція шкодила нашій коаліції. Кожен заклик до деескалації для нас звучав як те, що ми маємо зазнати поразки. Що стосується зброї, то тут йшлося про те саме "не ескалювати війну". Але само тоді, коли ми чули ці заклики, росія продовжувала нас бомбардувати. Повна сила санкцій могла б змусити путіна піти на поступки, а через "не загострюйте ситуацію", це забрало в нас дуже багато часу. І через це ми втратили дуже багато наших досвічених військових", - сказав Зеленський.
Він підкреслив, що коли в Україну прибула західна зброя, ескалації не відбулося.
"Російська ракета впала на територію НАТО. Відповіддю знову було: "Не загострюйте ситуацію". Але відплата зараз могла б багато чого навчити росію і додати Заходу необхідної впевненості, впевненості", - впевнений Зеленський.
Нагадаємо, Ізраїль у Давосі вперше взяв участь в обговоренні "Формули миру" президента України Володимира Зеленського.
Водночас Bloomberg зазначає, що у Давосі напередодні Міжнародного економічного форуму цей план обговорювали 83 країни. "Але росію не запросили і Китай не з’явився, тому всі знають, що це тупик", - наголошує видання.
У Кремлі заявили, що переговори в Давосі щодо мирних пропозицій України ні до чого не приведуть, оскільки росія не бере участі в обговореннях.
- 587 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:30 З гранатометів та ствольної артилерії ворог поцілив на Луганщині
- 19:00 Рідні безвісти зниклих військовослужбовців можуть отримати 15 тисяч гривень від Лисичанської МВА
- 18:00 Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава»
- 17:00 Жителю Старобільська, який воював проти України, повідомили про підозру
- 16:00 Екоінспекція оцінила шкоду довкіллю від руйнування об'єктів у Сіверськодонецьку та Попасній
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Жителю Старобільська, який воював проти України, повідомили про підозру 14.08.2026 переглядів: 1731
- Українські військові уразили чотири підстанції на Луганщині за півтора місяця 14.08.2026 переглядів: 1639
- Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава» 14.08.2026 переглядів: 1238
- На війні загинув військовий з Луганщини Ігор Меженський 11.08.2026 переглядів: 1136


З гранатометів та ствольної артилерії ворог поцілив на Луганщині
Лідерка гурту E.K.A, сіверськодончанка Катя Бойко отримала медаль «Честь. Слава. Держава»
Українські військові уразили чотири підстанції на Луганщині за півтора місяця
