У Раді готують нові правила бронювання зі ставкою у 20 тис. грн за співробітника щомісяця
У Верховній Раді готують законопроєкт, який може істотно змінити підхід до бронювання військовозобовʼязаних. Депутати пропонують запровадити щомісячний платіж у 20 тис. грн, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.
Про це пише Forbes, який має чорновий варіант документа.
"Головна відмінність від запропонованої наприкінці 2023 року концепції Офісу президента (ОП) – відмова від привʼязки до розміру заробітної плати та відрахувань ПДФО чи ЄСВ", - зазначається у статті.
Депутати пропонують встановити щомісячний фіксований платіж, після сплати якого підприємство зможе забронювати працівника незалежно від посади. Головна умова – компанія має працювати в "білу" та сплачувати податки до бюджету, цитує "ЄП" закриту частину статті Forbes.
"Встановлення будь-яких критеріїв (відносно заробітної плати – ред.) буде сприймається суспільством, як поділ на класи. На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати", – пояснив зміну концепції голова економічного комітету та співавтор законопроєкту Дмитро Наталуха.
Як пояснив депутат, ідея законопроєкту – дати можливість бронювати важливий персонал всім підприємствам, а не лише тим, які Кабмін визначив критично важливими. До прикладу, СТО, які у тому числі ремонтують машини для військових, теж повинні мати можливість забронювати співробітників.
Так, у Раді пропонують ввести додаткову сплату до військового збору за кожного заброньованого працівника. Варіант, який розглядається зараз – до 1,5% військового збору додається фіксована ставка у розмірі 20 000 грн.
Наталуха пояснив, що привʼязка до військово збору забезпечить швидке адміністрування податку і закріпить надходження коштів виключно на потреби військових.
Крім цього, працівники мають бути офіційно оформлені, а у компанії не повинно бути заборгованості по сплаті податків. Таким чином можна буде бронювати до 50% від військовозобовʼязаних працівників.
Запропонований механізм бронювання допоможе уникнути підвищення податків, адже зазначені кошти бізнес добровільно спрямовуватиме на потреби військових. Також автори ініціативи вважають, що новий механізм виведе з тіні частину компаній, які будуть офіційно сплачувати податки та спонукати бізнес відмовитися від використання схеми з ФОП для оптимізації оподаткування.
У чорновику документа вказується, що мінімум 3,4 млн чоловіків мають невстановлений статус для економіки України: не працевлаштовані, не перебувають у силах оборони, не перебувають за кордоном та не мають інвалідності.
Фіксована ставка за бронювання, за різними сценаріями, може принести від 18 млрд грн до 155 млрд грн на рік.
Нагадаємо, у Верховній Раді обговорюється ініціатива запровадження в Україні базової військової служби для всіх громадян віком до 25 років. Це свого роду заміна нинішньої строкової служби.
- 540 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:12 Україна знову подожить воєнний стан: скільки діятиме порядок
- 11:46 У ЗСУ відреагували на заяву Deepstate про повну окупацію Курахового
- 11:27 Україна зможе придбати ППО коштом заморожених російських активів: що відомо
- 11:15 У "Сєвєродонецькводоканалі" вирішили розірвати договір з адвокатом на 600 тисяч
- 10:17 У Білому домі вважають, що Україна та рф не готові до перемовин
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Лисогор зі своїм першим заступником два місяці поспіль отримують зарплати у понад 150 тисяч гривень 05.01.2025 переглядів: 1927
- На Дніпропетровщині проводжають в останню путь 24-річного захисника з Луганщини 03.01.2025 переглядів: 1720
- Шуляк заявила, що тимчасове житло для ВПО лише поглиблює проблеми й розповіла про новий кейс 07.01.2025 переглядів: 1559
- ВПО визнали жителями громад - що це дає 06.01.2025 переглядів: 1508