Залужний закликав визнати перевагу рф у мобілізації і розкритикував державні інституції України

Залужний закликав визнати перевагу рф у мобілізації і розкритикував державні інституції України

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що українці повинні "визнати суттєву перевагу ворога в мобілізації людських ресурсів і порівняти це з нездатністю державних інституцій в Україні покращити чисельність наших збройних сил без застосування непопулярних заходів".

Про це йдеться у його колонці на CNN, яка була написана напередодні повідомлень про ймовірну відставку.

Залужний назвав низку факторів, які впливають на стратегію війни в Україні: 

По-перше, запаси ракет і боєприпасів вичерпуються через інтенсивність бойових дій в Україні, а також через глобальну нестачу порохових зарядів.

По-друге, написав Залужний, "ми повинні боротися зі зменшенням військової підтримки з боку ключових союзників, борючись із їх власною політичною напругою".

По-третє, слабкість режиму міжнародних санкцій означає, що росія, у партнерстві з деякими іншими країнами, все ще здатна розгорнути свій військово-промисловий комплекс у погоні за війною на виснаження проти нас.

По-четверте, як пише Залужний, "ми повинні визнати суттєву перевагу ворога в мобілізації людських ресурсів і порівняти це з нездатністю державних інституцій в Україні покращити чисельність наших збройних сил без застосування непопулярних заходів".

По-п'яте "нарешті, ми залишаємося підбиті недосконалістю нормативно-правової бази в нашій країні, а також частковою монополізацією ОПК. Це призводить до вузьких місць у виробництві – наприклад, боєприпасів – що ще більше посилює залежність України від її союзників щодо поставок".

Залужний вважає, що існують "нові шляхи та нові можливості, які допоможуть нам отримати перевагу над ворогом".

"Можливо, пріоритетом номер один тут є оволодіння цілим арсеналом (відносно) дешевих, сучасних і високоефективних безпілотних транспортних засобів та інших технологічних засобів. Вже зараз такі засоби дозволяють командирам стежити за ситуацією на полі бою в режимі реального часу, вдень і вночі, за будь-яких погодних умов. Але не тільки це", - додав він.

Безпілотники, пише Залужний, надають розвідувальні дані в режимі реального часу, дозволяючи коригувати вогонь цілодобово, без пауз, що дає нам можливість уражати ворожі ціліх на передових позиціях і в глибині.

"Коротко кажучи, це означає не що інше, як повне перепланування операцій на полі бою – і відмову від застарілого стереотипного мислення", - зазначив він.

Залужний наголосив, що дистанційне ведення бою дозволить зберігти життя військових і зменшити втрати.

На його переконання, Україні необхідне створення абсолютно нової державної системи технологічного переозброєння.

"Враховуючи все на даний момент, ми вважаємо, що створення такої системи може бути досягнуто за п'ять місяців", - зазначив він.

Нагадаємо, за даними WP, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час розмови із президентом Володимиром Зеленським у понеділок, 29 січня, виклав деякі напутні думки про проблеми, які дістануться його наступнику.

За даними видання, напутнє слово Залужний сказав, коли дізнався, що Зеленський хоче його звільнити. При цьому головком не злився, а окреслив те, з чим доведеться зіткнутися новому головнокомандувачу. Зеленський, за даними WP, його уважно слухав.

Станом на 14:00 2 лютого указу про звільнення Залужного немає, у Міноборони 29 січня заявляли, що звільнення Залужного це неправда, також інформацію спростовував прессекретар Зеленського.

 

Наші партнери дотримуються такої ж думки.