За роботу у «правоохоронних» органах окупантів до 15 років тюрми загрожує двом луганчанам

За роботу у «правоохоронних» органах окупантів до 15 років тюрми загрожує двом луганчанам

За матеріалами СБУ судитимуть колишнього «заступника міністра» та керівницю підрозділу міграційної служби «мвд лнр».

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Одним із фігурантів є мешканець Луганська, який у листопаді 2022 року обійняв посаду начальника «Меловского районного отдела мвд лнр».

За наявними даними, до 2014 року він служив в органах внутрішніх справ, однак зрадив присязі та перейшов на бік агресора. Брав участь у російсько-терористичних формуваннях, у зв’язку з чим оголошений у загальнодержавний розшук.

Потім на керівних посадах служив у «мвд лнр». Деякий час був «заступником міністра». Очолював відділи окупаційної поліції у Лутугиному та Хрустальному (Красний Луч).

Після захоплення північних територій Луганщини зрадник очолив орган окупаційної влади на Міловщині.

Другою фігуранткою є жителька Перевальського району, яку загарбники призначили начальницею «отдела миграционной службы Старобельского ровд мвд лнр».

Слідство встановило, що, серед іншого, фігурантка забезпечувала примусову видачу мешканцям тимчасово окупованої території «паспортів лнр» та незаконне оформлення російського громадянства.

Зрадникам повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Досудове розслідування щодо них завершили, матеріали скерували до суду. Зловмисників оголосили у розшук. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Слідчі дії проводили співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва луганської обласної прокуратури.

Нагадаємо, за дезертирство та колабораціонізм судитимуть прикордонника з Луганщини.