Стрюк про повернення людей у Сєвєродонецьк: “Повертаються одиниці. Це навіть назвати статистикою не можна”

Стрюк про повернення людей у Сєвєродонецьк: “Повертаються одиниці. Це навіть назвати статистикою не можна”

З моменту повної окупації Сєвєродонецька його жителі на 80-85 % залишили місто.

Про це в ефірі “Еспресо.TV” розповів начальник Сєвєродонецької МВА Олександр Стрюк.

“З моменту повної окупації міста громада відсотків на 80-85 залишила місто. Ті люди, які вимушені були залишитися в окупації, вони там і залишилися. Повертаються одиниці. Це навіть на статистику не впливає й назвати статистикою не можна”, - наголосив Стрюк.

Водночас, за його словами, від окупантів “йдуть погрози”, що квартири будуть відчужуватися.

“Квартири, власники яких евакуювалися, роздаються незрозумілим особам. На жаль, така практика є”, - констатував керівник МВА.

Він також зауважив, що масштабних проєктів з відбудови у Сєвєродонецьку не відбувається.

“Єдине, що вони роблять - поточний, конвеєрний, я б сказав, ремонт вцілілих будинків. Який полягає у заміні вікон, дверей під'їзних, а також нібито розводки опалення. Таке, що просто, без особливої напруги можна робити, використовуючи ті кошти, які надаються місцевій окупаційній адміністрації. Розрили пів міста нібито для заміни теплового колектору. Половину так і залишили розритим. Котельня, яка нібито у них мала запрацювати, то налагоджується, то не налагоджується”, - розповів Стрюк.

Голова МВА наголосив, що декілька десятків багатоквартирних у місті опалюються. Здебільшого туди заселяють або військових рф, або представників окупаційної влади. При цьому “дві третини міста замерзає”.

Нагадаємо, раніше Стрюк розповідав, що сєвєродончан у місті залишається близько 15 тисяч, разом із військовими та приїжджими - до 25 тисяч.

Підпишись на наш Телеграм