Понад 2 млн дітей виїхали за межі України – Зеленська
Понад 2 мільйони дітей виїхали з України через повномасштабне вторгнення.
Про це написала в Facebook Олена Зеленська та виклала фото, що увійшло до топ-100 журналу Time минулого року.
"Маленькі пацієнти «Охматдиту» у бомбосховищі лікарні. Перечікують чергову російську атаку, щоб продовжити лікування", - зазначила перша леді.
За словами Олени Зеленської, 528 дітей загинули від російських рук, куль, ракет і дронів.
Вона також перерахувала інші наслідки повномасштабного вторгнення:
- Щонайменше 1230 дітей зазнали поранень – у понад 330 випадках їм знадобилося протезування.
- На третину менше дітей народилося в Україні – 187 тисяч у 2023 році проти 237 тисяч у 2021-му.
- Більше мільйона дітей в Україні навчаються повністю онлайн, тому що росія атакує прифронтові регіони, а низка шкіл – близько 2 тисяч – досі не мають бомбосховищ.
Олена Зеленська додала, що понад 19 тисяч дітей росія викрала й вивезла до себе з окупованих територій.
"Розв’язана росією війна свідомо цілить у дітей. Але в них є ми – їхні дорослі. Ми боремося за них і не віддамо війні", - наголосила Зеленська.
Вона написала, що неможливо повернути ці вкрадені два роки дитинства, але можна зробити так, щоб у ньому 24 лютого 2022 року залишилося тільки "драматичним" епізодом.
"Великого, щасливого, довгого життя", - підсумувала перша леді.
Нагадаємо, що в Офісі генпрокурора заявили, що понад 500 дітей загинули унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.
- 312 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У луганському медуніверситеті в Рівному відкрили Центр ментального здоров’я
- 18:00 Луганських підприємців запрошують на черговий «Діалог з бізнесом» щодо державної підтримки
- 17:05 Стала відома дата потепління в Україні: очікується до +10
- 17:00 Загинув випускник 11-ї гімназії Сіверськодонецька
- 16:41 росія відмовилася від ідеї Трампа про розгортання європейських миротворчих сил в Україні
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що нібито з’явилися інвестори на хімічних виробництвах Сіверськодонецька 14.02.2025 переглядів: 4080
- “Безхазяйні” квартири у Сіверськодонецьку: окупанти опублікували перелік на початок року 11.02.2025 переглядів: 3955
- На війні загинув 23-річний захисник з Лисичанська 13.02.2025 переглядів: 2758
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку визнали безхазяйними вже понад 500 квартир та «націоналізовують» нежитлові приміщення 16.02.2025 переглядів: 2382