У Литві зібрали понад 8 млн євро на обладнання для українських військових
У Литві кампанія зі збору коштів "Radarom!" зібрала 8,288 мільйона євро на закупівлю обладнання литовського виробництва для українських військових.
Про це повідомляє LRT.
Ініціаторами збору "Radarom!" стали організації Blue/Yellow, Laisvės TV, Stiprūs kartu, LRT та журналістка Ріта Мілюте. Кампанія зі збору коштів тривала чотири тижні.
Остаточна сума, яку зібрали в рамках кампанії, була оголошена після благодійного концерту 24 лютого.
На кошти, які пожертвували литовськими громадяни, підприємства та організації, буде закуплено та доставлено в Україну 1 115 наборів (вартістю 7 500 євро), кожен з яких складається з трьох речей:
- монокуляра нічного бачення;
- лазерного прицілу;
- індивідуального антидронового комплексу.
Наголошується, що ці набори покликані допомогти українським солдатам бути краще захищеними в боротьбі з російськими загарбниками.
Обладнання, яке планують поставити, виробляється компаніями Brolis Semiconductors та NT Service.
Варто також додати, що це вже друга акція, яку організовує "Radarom!". У першу річницю повномасштабного вторгнення кампанія зібрала понад 14 мільйонів євро на придбання 17 тактичних радарів спостереження для моніторингу та захисту повітряного простору України.
Нагадаємо, що Литва та Україна обговорили спільне посилювання виробництва дронів для Сил оборони.
- 491 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У Кремінській МВА виділять ще понад 900 тис. грн на підтримку мешканців громади
- 17:00 «Рука лишилася на позиціях»: як боєць із Лисичанська після ампутації повернувся до цивільного життя
- 15:00 В екоінспекції оновили дані про шкоду довкіллю Луганщини через війну
- 13:00 «Грантова школа молоді Луганщини»: триває прийом заявок для участі у програмі
- 11:00 Молодь з окупованої Луганщини росіяни відправили на військові збори до рф
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Черкасах попрощалися з військовим з Сіверськодонецька Романом Лєщєнком 26.07.2026 переглядів: 871
- Керівниця сіверськодонецької лікарні отримала звання «Заслужений лікар України» 27.07.2026 переглядів: 832
- Новий закон про ВПО: чи потрібно зараз міняти довідку та повторно ставати на облік 27.07.2026 переглядів: 650
- СБУ затримала уродженця Луганщини, який активував для ворога понад 1000 систем Starlink 25.07.2026 переглядів: 565


Молодь з окупованої Луганщини росіяни відправили на військові збори до рф
Вчора на Луганщині противник здійснив 13 скидів з БпЛА
Ще четверо українських дітей повернули з ТОТ, серед них хлопчик з окупованої Луганщини
