В Івано-Франківську відкрили соціальний гуртожиток для переселенців (ФОТО)
На базі гуртожитку № 2 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу нещодавно відкрили соціальний гуртожиток для людей, які постраждали від війни.
Про це повідомляє сайт вишу.
В оновленому приміщенні облаштували понад 30 комфортних кімнат зі смарт-кухнями, сучасними меблями, побутовою технікою та санвузлами. У них зможуть проживати 150 переселенців.
Реконструкція житла відбулася у межах проєкту «Підтримка ЄС нагальних потреб з розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». Він фінансується Європейським Союзом і реалізується під управлінням Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO).
Ректор університету згадав, як 25 лютого 2022 року був задіяний у розміщенні переселенців, які втікали у відносно безпечний регіон від війни.
«Тоді гуртожиток знаходився у процесі постковідної консервації та міг запропонувати переселенцям дах над головою з доволі спартанськими умовами, - говорить Ігор Чудик. - Сьогодні ми щасливі, що завдяки енергоефективній реконструкції можемо запропонувати 150 переселенцям понад 30 комфортних світлих номерів зі смарт-кухнями, сучасними меблями, побутовою технікою, санвузлами. Наші люди, знедолені російським агресором, повинні почуватись у безпеці та затишку».
Соціальний гуртожиток стане не єдиним комфортним житлом в Івано-Франківську для ВПО. Це підтверджує заступник міського голови - директор Департаменту інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з внутрішньо переміщеними особами Віталій Федорів.
«Івано-Франківська громада серед перших з повномасштабним вторгненням включилась у забезпечення житлом тимчасово переміщених осіб. На цей день Івано-Франківська ОТГ налічує близько 40 000 ВПО. Тому підтримка наших європейських партнерів для нас важлива і дуже помічна», - каже він.
Нагадаємо, переселенці, які нещодавно перемістилися до Івано-Франківська, можуть зареєструватися, аби отримати екстренну грошову допомогу.
- 1181 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 ВПО можуть отримати компенсацію за оренду житла від ООН – куди звертатися
- 17:04 У понеділок Україну накриють дощі
- 16:51 В адміністрації Трампа озвучили умову, яка є передумовою початку перемовин: "Зупиніть вбивства!"
- 16:30 Сіверськодончанка вийшла до фіналу чемпіонату Європи з настільного тенісу
- 15:42 Папа Римський Лев XIV у своїй першій проповіді згадав про Україну та закликав до миру
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2334
- Окупанти вдарили по техніці лисичан, яка задіяна у зведенні фортифікацій на Донеччині (ВІДЕО) 04.05.2025 переглядів: 2186
- У Києві прощатимуться з загиблим 19-річним військовим з Луганщини 05.05.2025 переглядів: 1286
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1106