The Economist прогнозує новий наступ рф і аналізує підготовку України: "Моліться, щоб не було надто пізно"
росія може розпочати новий великий наступ, а здатність України втриматися виглядає набагато менш впевненою зараз, ніж минулого року. Ось чому терміново потрібно мобілізувати більше військ і побудувати міцнішу оборону на лінії фронту.
Про це пише The Economist.
"Прихід весни в Україну приносить два види перепочинку. Тепла погода означає, що шалені ракетні та безпілотні атаки Росії на електричну і газову інфраструктуру не будуть такими нестерпними. А з новим теплом приходить багнюка, і приблизно на місяць-другий пересування військ ускладнюється. Це має зупинити хвилю російських атак уздовж лінії фронту, що простягається через східну і південну Україну. Але це не триватиме довго. З переходом весни в літо є побоювання, що Росія розпочне новий великий наступ, як це було минулого року", - йдеться на початку статті.
Видання зазначає, що Україна має справедливі претензії до західних союзників, зокрема до США, допомога Україні там "застрягла" у Конгресі, і країн Європи, які не виконали обіцянку поставити ЗСУ 1 млн снарядів до березня.
"Американський глухий кут ризикує дозволити росії прорватися через оборонні лінії України. І європейці не набагато краще справляються, попри войовничі заяви президента Франції Еммануеля Макрона, який наполягає на тому, що росія має бути переможена, але мало що робить для цього у вигляді обладнання, - або неяскравого канцлера Німеччини Олафа Шольца, який відмовляється постачати потужні ракети дальнього радіусу дії Taurus", - зазначається у статті.
Водночас The Economist підкреслює, що "Україна не може просто звинувачувати своїх союзників, адже вона також припустилася помилок".
Однією з них видання називає провал у мобілізації, законопроєкт "застряг у витках демократичного процесу", тоді як росія готується до чергової хвилі мобілізації з метою наступного великого наступу.
Другою проблемою видання виділяє запізнення України у зміцненні власних оборонних позицій, оскільки український уряд "все ще мріє про новий контрнаступ і боїться думки, що нинішня лінія фронту може перетворитися на щось на кшталт кордону, який відрізає п'яту частину країни і позбавляє її більшої частини виходу до моря".
"Думка про те, що ця лінія може стати основою для майбутніх мирних переговорів, - це саме те, чого пан Зеленський хотів би уникнути. Але небезпека зараз настільки велика, що це найменш поганий варіант. В останні тижні екскаватори почали рухатися, і "зуби дракона сіються". Це повинно було початися набагато раніше. Моліться, щоб не було занадто пізно", - підсумовує The Economist.
Нагадаємо, в Інституті вивчення війни вважають, що нестача боєприпасів змусить українські війська приймати рішення щодо пріоритетності певних територій фронту.
- 380 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 ВПО у Чернівцях можуть здобути безкоштовну освіту – куди звертатися
- 17:24 Синоптикиня розповіла, яка погода пануватиме в Україні до кінця січня
- 16:35 Сіверськодончанам, які опинилися у складних життєвих умовах, надали матеріальну допомогу
- 16:17 Трамп може закінчити війну між рф та Україною до початку весни 2025 року, - ЗМІ
- 15:00 Окупанти на Луганщині залишають населення без базових умов, – Спротив
Найпопулярніші новини за тиждень:
- “Такого ніколи не було”: у Сіверськодонецьку невдоволені ставленням окупантів до бізнесу 21.01.2025 переглядів: 5425
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку змушують звільняти квартири від меблів, у Рубіжному на все місто чотири таксофони 26.01.2025 переглядів: 2844
- Окупанти розповіли, коли віддадуть будинки Сіверськодонецька єдиній управляючій компанії 23.01.2025 переглядів: 1898
- Начальник Сєвєродонецької МВА назвав розмір своєї зарплати 21.01.2025 переглядів: 1807