За колабораціонізм судитимуть ще п’ятьох мешканців Луганщини
Прокурори органів прокуратури Луганської області скерували до суду обвинувальні акти стосовно п’ятьох мешканців регіону. Їм інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 110, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Розслідування встановило, що обвинувачені ‒ мешканці Кадіївки, Новопскова, Антрацита та Алчевська.
Одна з фігуранток ‒ підприємиця, яка у 2014 році почала співпрацювати з окупантами.
Вона брала участь у незаконних мітингах і підтримувала ідеї «руського миру», разом із «бойовиками лнр» організовувала підвіз гуманітарної допомоги.
У 2018 році як «депутат» увійшла до складу «народної ради лнр». У вересні 2022 року «народні обранці» проголосували за фейковий «закон про референдум». На його підставі організували незаконне волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Луганщини, за результатами якого «лнр» увійшла до складу рф на правах її суб’єкта.
Нині обвинувачена представляє ворожу політичну партію «єдина росія».
Інші троє фігурантів очолили окупаційні «ТВК» та «ДВК» в Алчевську, Антрациті та Первомайську.
Вони забезпечували підготовку до «волевиявлення», формували списки «виборців», організовували процес «голосування» і складення відповідних «протоколів».
Остання стала «членом ТВК» у Новопскові. Дільниця розташовувалась у районному Центрі культури та дозвілля.
Жінка проводила ідентифікацію осіб, що прийшли на «дільницю» та брала безпосередню участь у підрахунку «голосів».
Наразі всі фігуранти перебувають на території «лнр» та оголошені в розшук.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що судитимуть ще двох мешканців Луганщини, які стали «силовиками» при окупантах.
- 643 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 Ветерани та їхні родини з Рубіжанської громади можуть отримати до 150 тисяч гривень на розвиток бізнесу
- 11:00 Окупанти заявили про затримання ще трьох жителів Луганщини за підозрою у «держзраді»
- 10:00 В окупованому Луганську вночі пролунали вибухи
- 09:00 ЛОВА: На ТОТ Луганщини погіршується робота швидкої допомоги, а пожежі охоплюють нові території
- 08:40 Минулої доби окупанти 33 рази обстріляли Луганщину
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У програмі житла для ВПО 60+ проведуть додатковий розіграш: чому з'явилися вільні кошти 17.07.2026 переглядів: 1638
- У Бойко з'явилася нова заступниця 16.07.2026 переглядів: 1127
- Помер колишній прокурор Рубіжного та адвокат Іван Сириця 16.07.2026 переглядів: 723
- У Мукачеві попрощалися із захисником з Луганщини Дмитром Погребаком 18.07.2026 переглядів: 695


ЛОВА: На ТОТ Луганщини погіршується робота швидкої допомоги, а пожежі охоплюють нові території
Минулої доби окупанти 33 рази обстріляли Луганщину
В Ізмаїлі попрощалися з військовим родом із Сіверськодонецька Максимом Гавриліним
