Довічне ув'язнення отримав військовий, який у 2022 році на смерть розстріляв співслужбовців

Довічне ув'язнення отримав військовий, який у 2022 році на смерть розстріляв співслужбовців

Суд міста Дніпро засудив до довічного позбавлення волі строковика, який у січні 2022 року вчинив стрілянину на Південному машинобудівному заводі. У результаті загинули четверо військових, одна цивільна людина, ще п'ятеро – отримали поранення.

Про це повідомляє ДБР.

"На суді чоловік повністю визнав свою провину, розкаявся та попросив вибачення у рідних загиблих", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що під час строкової служби засуджений мав конфлікт з іншими військовослужбовцями.

"Кілька разів він був свідком сварок, про які доповідав керівництву. Через це в інших військових сформувалося до нього негативне ставлення. Після чергової словесної суперечки він вирішив вбити тих, хто не поділяв його думок та поглядів. Перебуваючи у кімнаті зберігання зброї, він взяв автомат та набої й почав жорстоко розстрілювати людей. Після розправи обвинувачений захопив автомат, 200 набоїв до нього та намагався втекти. За кілька годин його затримали у місті Підгороднє Дніпровського району", - зазначається у повідомленні.

ДБР інформує, що проведено десятки експертиз, у тому числі стаціонарну комплексну психолого-психіатричну експертизу, яка встановила, що солдат не мав розладів з психікою і діяв цілковито свідомо.

Покарання призначено у виді довічного позбавлення волі, а також засудженого зобов’язано відшкодувати цивільні позови родичів загиблих.

"Досудове розслідування стосовно керівництва військової частини, у якій служив засуджений наразі перебуває на фінальній стадії", - наголошує ДБР.